ABD Hava Kuvvetleri Öğrencileri, Ay’da “Uzay Kuvvetleri Üsleri” Fikrini İnceliyor

5
(2)

Amerika Başkanı Donald Trump, Aralık 2019’da Hava Kuvvetleri 1940’larda ordudan büyüdükçe, ordunun yörünge ve ötesindeki bir kolunu soyarak ABD Uzay Kuvvetleri Yasası’nı imzaladı. Uzay Kuvvetleri, şimdilik ABD Hava Kuvvetleri bünyesinde yer alıyor. Bu yılın yaklaşık 1000 Hava Kuvvetleri Akademisi mezunu öğrencinin ise yaklaşık 90’ı, doğrudan bu yeni organizasyonda görevlendirilen ilk memurlar oldular.

Refuel Air Force GIF by Discovery Europe - Find & Share on GIPHY

Bu mezunlardan bazıları Uygulamalı Uzay Politikası ve Stratejisi Enstitüsü (IASPS) adlı bir akademi grubunun üyesiydi. Haftalık konuşmacılar ve resmileştirilmiş araştırma projelerine sahip olan öğrenciler, hakemli makaleler de (başkası tarafından da incelenen makaleler) yayımlamayı umut ediyorlar. Grup, sorumlu olacak kadar eski olduklarında askeri alan faaliyetlerini yönlendirebilecek politika ve felsefeleri ortaya koymayı amaçlıyor.

Space Cowboy GIF - Find & Share on GIPHY

Bu genç öğrenciler ise özellikle, Uzay Kuvvetleri’nin bir gün Ay’da askeri bir mevcudiyete sahip olup olamayacağı ve sivillerle nasıl çalışabileceği gibi hususlarla ilgileniyorlar. Öte yandan ABD’nin Rusya ge Çin gibi devletlerle olan uzay yarışlarından dolayı bu ve bu gibi hususların en nihayetinde ortaya çıkması bekleniyor.

Star Wars Cats GIF - Find & Share on GIPHY

Bu etkinlik, Uzay Kuvvetleri’ni, kozmosu genellikle araştırma için barışçıl bir yer olarak gören bilim insanlarıyla çatışmaya sokabilir ancak kulübün görevinin bir kısmı, askeri ve sivil bilim adamları, sivil uzay kuruluşları ve özel şirketler arasındaki bu etkileşim hakkında spekülasyon yapmak olduğu söyleniyor. 2021 yılında mezun olacak Cadet J. P. Byrne grubun şu anki başkanı olarak görev yapıyor.

Kaynak

https://www.sciencemag.org/news/2020/07/us-air-force-cadets-study-idea-space-force-bases-moon

İçeriğe Oy Ver

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması 5 / 5. Oy Sayısı: 2

Şimdiye kadar kullanılmış bir oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu içeriğin sizin için yararlı olmadığından dolayı için üzgünüz!

Bu içeriği geliştirelim!

Bize bu içeriği nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir