Kullanım Koşulları

1.) Ziyaretçi, Thinedlog internet sitesini ziyaret ederek bu koşulları okuyup anlamış ve kabul etmiş sayılır. Thinedlog, ziyaretçi ve kullanıcılarına bildirmeden kullanım koşullarını güncelleme hakkını saklı tutar. Kullanım koşullarının yeni versiyonuna ulaşmanız için ihtiyaç duyulan bağlantı menüler hâlinde her zaman için ana sayfada bulunmaktadır.

2.) Thinedlog’un fikir, içerik, yayın, altyapı genel olarak telif ve öteki her türlü hakları thinedlog.com’a aittir. Kullanıcılar, ziyaretçiler ve diğer üçüncü taraf şirket ve uygulamalar Thinedlog’da sunulan içeriğe yönelik herhangi bir hak iddia edemez.

3.) Kullanıcı ve ziyaretçi, Thinedlog’da yer alan makaleleri yazılı izin alarak ve açıkça kaynak göstererek, içerisinde herhangi bir düzenleme yapmadan kullanabilir. İçerikten faydalanmak isteyen ziyaretçi ve kullanıcı, internet ve başka dijital mecralardaki kullanımlarda thinedlog.com’a aktif bağlantı paylaşacağını kabul eder.

4.) Kullanıcı ve ziyaretçi, thinedlog.com’da yer alan hiçbir yazıyı thinedlog.com’un yazılı izni olmadan yabancı dillere çevrirek, thinedlog.com haricindeki herhangi bir yerde (gazete, dergi, podcast, internet sitesi, mobil uygulama vb.) kullanamaz.

5.) Kullanıcı ve ziyaretçi, Thinedlog’da yer alan makaleyi internet ortamları dahil olmak üzere baskılı materyaller, DVD, CD, PDF gibi herhangi bir ortamda ticari amaç güdecek biçimde kullanamaz. (Thinedlog yöneticileri ve kullanıcıları tarafından oluşturulmayan, başka mecralardan elde edilen içerik bu hükmün kapsamı dışındadır.) Thinedlog, kullanıcılarına sunmuş olduğu ve kendisi tarafından üretilmeyen içeriklerde nereden alındığını ve kim tarafından yazıldığını referans göstererek kullanmaktadır. Paylaşılan ve üçüncü şirket ve şahıslar tarafınca üretilmiş içeriğe dair thinedlog.com hiçbir sorumluluğa sahip değildir. Olası bir telif hakkı ihlali durumunda, thinedlog’a yapılacak taleplerde, araştırmalar yapıldıktan sonra en az 7 iş günü içerisinde içerikler yayımdan kaldırılacaktır.

6.) Thinedlog, yasalara ve genel terbiye kurallarına uygun içerik yayımlamaktadır. Web sitemizde paylaşılan yasalara veya terbiye kurallarına aykırılık olması ve bu durumun bildirilmesi hâlinde, içerik en az 7 iş günü içerisinde yayımdan kaldırılacak veya düzenlenecektir. Bunlarla birlikte Thinedlog’da yayımlanan içerikteki her türlü eksiklik ve hatadan, kullanıcının dolaylı veya direkt uğrayabileceği her türlü maddi ve manevi zarardan Thinedlog sorumlu tutulamayacağı gibi hak da talep edilemez.

7.) Kullanıcılar ve ziyaretçiler, Thinedlog ekibinin bir üyesi oldukları sürece, Thinedlog üzerinde, Thinedlog şartlarına uygun içerik oluşturabilir ve bunları yayımlayabilirler. Kullanıcılar, hazırlayıp yayımladıkları makalelerden şahsen sorumlu tutulmaktadırlar. Thinedlog yöneticileri kayıt altına alınacak içerik üzerinde değişiklik yapmak, yayımlamak ya da yayımdan kaldırmak da dahil olmak üzere her türlü tasarrufta bulunabilirler. Kullanıcılar thinedlog.com üzerinde oluşturdukları ve yayımladıkları içerik üzerinde hiçbir hak iddia edemez.

8.) Thinedlog.com kullanıcının ve ziyaretçinin bilgisayarına virüs, truva atı ve diğer her türlü kötü niyetli programın bulaşmasından kaynaklanacak herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

9.) Kullanıcı ve ziyaretçi, thinedlog.com’a ve resmî Twitter, Instagram, Facebook ve sosyal medya mecralarındaki sayfalarına göndermiş olduğu yorum ve paylaştığı içerikten ve diğer her türlü davranışından sorumludur. Kullanıcı, bu sayfada hâli hazırda bulunan kullanım koşullarına, yasal düzenlemelere ve terbiye kaidelerine uygun davranacağını beyan eder. Thinedlog yöneticileri uygun olmayan yorum ve diğer her türlü içeriği kullanıcıya haber vermeden yayımdan ve yayından kaldırma hakkına sahiptir.

10.) Thinedlog.com kişisel olmayan bir takım kullanıcı ve ziyaretçi bilgilerini sisteminde otomatik olarak toplamaktadır. Bu bilgileri sistem ve altyapının geliştirilmesi için istatistiksel veri olarak veri tabanınında saklar ve kullanma hakkına sahiptir. Ziyaretçinin ve üyelerin haberi olmadan kendisiyle alakalı kişisel veri toplanmamaktadır.

11.) Thinedlog.com’un eksiksiz ve hatasız çalışması için internet tarayıcınızın çerezleri kabul etmesi gerekmektedir. Herhangi bir platformun bilgisayarınıza çerez kaydı yapıp yapmamasına izin vermek sizin tercihinizdir.

12.) Thinedlog.com sayfalarında öteki sitelere bağlantı verilebilir. Başka bir internet platformuna bağlantı verilmesi bu sitedeki içeriğin onaylandığı ya da bu içerikten sorumlu olunduğu anlamına gelmez ve bağlantı verilen hiçbir sitenin içeriğinden Thinedlog sorumlu tutulamaz.

13.) Kullanıcılar ve ziyaretçiler, burada yer verilen hükümlerin mobil platformlar dahil olmak üzere thinedlog.com’un faaliyet gösterdiği ve göstereceği her türlü mecrada geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.