En Faydalı 5 Youtube Bilim Kanalı

Okuma Süresi: 2 Dakika
5
(1)

Yeni bir öneri listemizle tekrar merhabalar. Birçoğumuz Youtube’ da çeşitli videolar izleyerek belki dakikalarca belki de saatlerce vakit harcamaktayız. Üstelik bu harcadığımız zamanın karşılığında da bazen hiçbir şey elde edememekte, yani vaktimizi israf etmekteyiz. Bu içeriğimizde tam da bu soruna bir çözüm bulacak ve vaktimizi nasıl değerlendirebileceğimizi öğreneceğiz. Listemize geçmeden önce Thinedlog’ un Youtube kanalına buraya tıklayarak abone olabilir ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız videolardan faydalanabilirsiniz.

1.) Bebar Bilim

Bebar Bilim, dinleyeni hikayeci anlatımı ile kendisine bağlayan ve ele aldığı konular açısından bilim sevenler için ideal olan bir youtube kanalıdır. Videolarının kalitesi, anlatımı ve bunlar gibi daha birçok özelliğinden dolayı Bebar Bilim’i, listemizde ilk sıraya yerleştiriyoruz.

2.) Popular Science Türkiye

Popular Science Türkiye, bazen Bebar Bilim’den tanıdık bir sesle de karşılaşabileceğiniz, birbirinden ilginç konuların ele alındığı, kişisel gelişiminiz için faydalı olabilecek bir youtube kanalıdır.

3.) Açık Beyin

Açık Beyin, Prof. Dr. Sinan Canan’ın çeşitli bilimsel konuları, genellikle soru-yorum şeklinde ele aldığı, kişisel gelişiminiz için faydalı olabilecek ve vaktinizi değerlendirmenize yardımcı olacak bir youtube kanalıdır.

4.) Bilim 101

Bilim 101, gündelik hayatta merak edebileceğiniz bazı konuları çoğunlukla bilim olmak üzere çeşitli alanlarda ele alarak açıklayan, kişisel gelişiminiz için faydalı olabilecek bir youtube kanalıdır.

5.) Evrim Ağacı

Listemizi Evrim Ağacı sitesinin youtube kanalı ile tamamlıyoruz. Evrim Ağacı, çoğunlukla gündelik hayattan olmak üzere belli başlı bazı konuları bilimsel açıdan ele alan ve kişisel gelişiminiz için faydalı olabilecek bir youtube kanalıdır.

Thinedlog olarak bu içeriğimizde en faydalı 5 youtube bilim kanalını siz değerli okurlarımızla paylaştık. Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek ve içeriklerimizi arkadaşlarınızla/takipçilerinizle paylaşarak, bize maddi ve manevi destek olabilir ve ailemizin büyüyüp gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. İnternet sitemizdeki yeni yayımlanan içeriklerden anında haberdar olmak için abonelik formu aracılığıyla e-posta haber bültenimize ücretsiz abone olabilirsiniz.


İçerikte gördüğünüz yazım hatalarını tarafımıza bilgi@thinedlog.com adresine e-posta göndererek bildiriniz.

İçeriğe Oy Ver

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Şimdiye kadar kullanılmış bir oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu içeriğin sizin için yararlı olmadığından dolayı için üzgünüz!

Bu içeriği geliştirelim!

Bize bu içeriği nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?