En Faydalı 5 Podcast Serisi

Okuma Süresi: 3 Dakika
5
(2)

Podcast. Bu kelimeyi belki de hayatınızda ilk kez duyuyor olabilirsiniz ya da Thinedlog ekibi gibi bu kelimeye aşina da olabilirsiniz. Yine de bilmeyenler ve hatırlamayanlar için bu kelimeyi aşağıda kısaca açıklayacağım.

Podcast nedir?

Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin internet üzerinden -genellikle besleme (feed) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilecek şekilde yayınlanmasıdır. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise dijital ses dosyası (podcast) denir.

Podcast hakkında bilgi sahibi olduk/hafızamızı tazeledik. Şimdi de kişisel gelişiminiz için faydalı olabilecek en iyi 5 podcast serisine gelelim.

1.) Zihnimin Kıvrımları

Zihnimin Kıvrımları, Youtube’da ve birkaç platformda daha yer alan, M. Serdar Kuzuloğlu’nun bazı kaynaklardan alıntılarla kendi düşüncelerini/yorumlarını paylaştığı, kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir podcast serisidir. Bu seri, kişisel gelişiminize katkı sağlarken bazı hususları da sorgulamanıza yardımcı olmaktadır. Bunlar ve daha birçok harika özelliğinden dolayı bu podcast serisini listemizin ilk sırasına ekliyor ve mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

2.) Yeni Medya 451

Yeni Medya 451, Can Öz ve Ümit Alan’ ın, genellikle yeni medya hakkında olmakla birlikte bazı konularda çeşitli kaynaklardan yaptıkları alıntılarla, kendi yorumlarını ve düşüncelerini sohbet havasında dinleyicileriyle paylaştıkları, medya okur-yazarlığı hakkında bilgi sahibi de olmanıza yardımcı olabilecek, kişisel gelişiminiz için tam anlamıyla harika bir podcast serisidir.

3.) Beyhan Budak

Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın, psikoloji alanında gündelik hayatta karşılaştığımız birçok sorun hakkında bildiklerini dinleyicileriyle paylaştığı, kişisel gelişiminiz için harika ve merak uyandıran bir podcast serisidir.

4.) Popular Science Türkiye Podcast Yayını

Popular Science Türkiye Podcast Yayını, önemli bilim insanlarının sohbet havasında, dinleyicileriyle bilimsel konularda bilgilerini ve düşüncelerini paylaştıkları, kişisel gelişiminiz için muazzam bir podcast serisidir.

5.) TEDx İstanbul

Listemizin son podcast serisine gelelim. TEDx İstanbul, teknolojiden sanata, eğitimden bilime ve daha birçok alanda tanınmış kişilerin ilham verici konuşmalar yaptıkları TEDx organizasyonun, Türkçe podcast serisidir. Bu podcast serisi, kişisel gelişiminize yardımcı olurken birçok şey öğrenmenize de yardımcı olacaktır.

Thinedlog olarak en iyi 5 podcast serisini bu içeriğimizde bir araya getirerek siz değerli okurlarımızla paylaştık. Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek ve içeriklerimizi arkadaşlarınızla/takipçilerinizle paylaşarak, bize maddi ve manevi destek olabilir ve ailemizin büyüyüp gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. İnternet sitemizdeki yeni yayımlanan içeriklerden anında haberdar olmak için abonelik formu aracılığıyla e-posta haber bültenimize ücretsiz abone olabilirsiniz.


İçerikte gördüğünüz yazım hatalarını tarafımıza bilgi@thinedlog.com adresine e-posta göndererek bildiriniz.

İçeriğe Oy Ver

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması 5 / 5. Oy Sayısı: 2

Şimdiye kadar kullanılmış bir oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu içeriğin sizin için yararlı olmadığından dolayı için üzgünüz!

Bu içeriği geliştirelim!

Bize bu içeriği nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?