Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Çeyrek Final Ve Yarı Final Mücadelesi Sona Erdi!

Okuma Süresi: 8 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov & Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 01:00

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde bugün çeyrek final ve yarı final mücadelesi oynandı. günün ilk mücadelesi üst brakette yer alan G2 Esports ve Team Liquid arasında gerçekleşti. Bu mücadeleyi kazanan takım adını finale yazdıracak, kaybeden takım ise alt brakette yarı finalde yer almak için sonraki rakibine karşı kazanmak zorunda kalacak.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Çeyrek Final Mücadelesi

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde ilk mücadelenin İlk maçı Ascent haritasında oynandı. İlk raundlarda her iki takımda güzel bir başlangıç yaptılar ve 4 – 4 berabere devam ettiler. Her iki takımdan da karşılıklı raundlar geldi. Kıyasıya geçen ilk maçın kazananı 13 – 8’lik skorla Team Liquid oldu. Team Liquid takımında en etkili oynayan isimler Jamppi, Scream ve Nivera oldu. Bu kişiler arasında çok iyi bir takım oyunu sonucu Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde ilk maçın kazananı oldu.

Team Liquid takımından 2.3 kda oranıyla ve oynadığı Jett performansı ile Jamppi MVP olurken, G2 Esports takımından Nukkye 1.2 kda oranıyla ve oynadığı Sage performansı ile kaybeden takım MVP’si oldu

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Günün İlk Mücadelesinin İkinci Maçı

Bind haritasında oynandı. G2 Esports 5 – 2’lik skorla mücadeleye önde başladı. Daha sonra durum 7 – 3 oldu. Ancak Team Liquid takımından L1NK adlı oyuncu daha dikkatli ve etkili yerlerde risk alarak takımına katkı sağlamaya çalıştı ve durum 8 – 6 oldu. Team Liquid, geriden gelerek oyunun kontrolünü ele almaya başladı. İlerleyen dakikalarda G2 Esports takımının kurduğu spike plantı çözmeye çalışan Team Liquid oyuncuları 2v1 avantajlı durumdayken G2 Esports takımından Nukkye adlı oyuncu ACE CLUTCH ile skoru 11 – 7 yaparak liderliği devam ettirdiler. Daha sonrasında G2 Esports, Avova adlı oyuncunun 1v3 CLUTCH attığı performansı ile mücadeleyi 13 – 8 yaparak ikinci maçı kazanan takım oldu.

Guild Esports takımdan 2.2 kda oranıyla ve oynadığı Raze performansı ile Nukkye adlı oyuncu MVP olurken Team Liquid takımından 2.2 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Jamppi kaybeden takım MVP’si oldu.

Böylelikle valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün ikinci maçı bitti ve uzatma maçına gidildi.

Günün üçüncü maçı Haven haritasında oynandı. 4 – 1′ lik skorla ilk raundlarda avantajı eline alan takım Team Liquid oldu. Daha sonrasında tabanca raundu ve anti Eco raundu kazanarak farkı açmaya başladı ve 10 – 4 önde kalmaya devam ettiler. Ancak daha sonra G2 Esports farkı kapatmaya başladı ve durumu 11 – 9 yaptılar. Ancak Team Liquid takımca baskınlar düzenledi ve 13 – 9’luk skorla üst brakette turnuvada adını finale yazdıran takım oldu.

Maç sonucunda Team Liquid takımından 2.1 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Nivera MVP olurken G2 Esports takımdan 1.2 kda oranıyla ve oynadığı Phoenix performansı ile Nukkye kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde finale giden takım Team Liquid oldu. G2 Esports ise alt brakette yer alarak adını yarı finale yazdırdı. Günün ikinci mücadelesi ise Çeyrek finaldeki Futbolist ve Guild Esports takımları arasında gerçekleşti.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün 2. mücadelesinin ilk maçı:

Futbolist ve Guild Esports arasında gerçekleşti. Haven haritasında oynandı. Guild Esports 4 – 0’lık seri ile güzel bir başlangıç yaptılar. Daha sonra 8 – 0’lık skorla önde devam ettiler. İlk maça formsuz başlayan Futbolist takımı rakibine karşı ayak uydurmakta zorluk çekti. Daha sonrasında Guild Esports uyumlu şekilde organize olmaları ve hızlı bir oyun planı ile 13 – 2’lik skorla ilk maçı kazanan takım oldu.

Guild Esports takımından 3.3 kda oranıyla ve oynadığı Skye performansı ile Sayf MVP olurken Futbolist takımından 0.7 kda oranıyla ve oynadığı Skye performansı ile Qrax kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Günün 2. Mücadelesinin 2. Maçı;

İcebox haritasında oynandı. Guild Esports yine güzel bir başlangıç yaptı ve 6 – 2’lik skorla önde başladı. Daha sonra 11 – 3′ lük skorla önde devam ettiler. Guild Esports 11. Skorunu Leo adlı oyuncunun harika ACE performansı ile kazandı. İlerleyen dakikalarda Futbolist takımından Qw1 adlı oyuncu keskin vuruşlar sergileyerek farkı kapatmaya çalıştılar ancak Guild Esports 13 – 8’lik skorla kazanan takım oldu ve alt brakette G2 Esports takımının rakibi oldu.

Guild Esports takımından 4.0 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Leo MVP olurken, Futbolist takımından 1.8 kda oranıyla ve oynadığı Killjoy performansı ile Mojj adlı oyuncu kaybeden takım MVP’si oldu. Böylelikle Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde sezonu 3. Sırada kapattı.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Yarı Final Mücadelesi

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün üçüncü mücadelesi ve yarı final mücadelesi G2 Esports ve Guild Esports takımları arasında gerçekleşecek. Bu mücadelenin kazananı finalde rakibi olan Team Liquid takımına karşı oynayacak.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Günün 3. Mücadelesinin İlk Maçı;

Bind haritasında oynandı. Doğru yerlerde takım savaşı başlatmaları ile 6 – 2’lik skorla G2 Esports güzel bir başlangıç yaptı. Ancak Guild Esports mücadeleye devam ederek durumu 8 – 6 yaptı ve rakibi G2 Esports Eco raundu oynamak zorunda kaldı. Guild Esports 6 – 1’lik seri raundlar sonucu geri dönüş yaparak durumu 8 – 8 yaptı ve rakibi G2 Esports yine Eco raundu oynamak zorunda kaldı. Guild Esports takımdan Sayf ve Leo adlı oyunları takımın geri dönüş yapmasında önemli rol oynadılar. İlk maçı kazanan taraf 13 – 9’luk skorla Guild Esports oldu.

Guild Esports turnuva serileri boyunca rakiplerini şaşırtan takım oldu. Performans olarak sönük bir takım olsa da geri dönüş yapmayı çok iyi beceren ve asla pes etmeyen yapısı ile valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün 3. mücadelesinin İlk maçını kazanan takım oldu.

Guild Esports takımında 2.8 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Leo MVP olurken, G2 Esports takımından 2.1 kda oranıyla ve oynadığı Astra performansı ile Avova kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Günün 3. Mücadelesinin 2. Maçı;

Günün 2. Maçı Haven haritasında oynandı. Guild Esports 6 – 2’lik skorla maça önde başladı. Guild Esports’ a 6. Skoru getiren faktör Draken adlı oyuncunun harika tetik disiplini sayesinde çok kısa bir sürede 3 kişiyi katletmesi oldu. İlerleyen dakikalarda G2 Esports kendini çok fazla oyuna dahil edememiş olsa da 6 – 2’lik skoru 10 – 9 yaptılar ve farkı 1 puana indirdiler. Oldukça aksiyonlu geçen son raundlar sonucunda Guild Esports 13 – 11’lik skorla maçın kazananı oldu.

Guild Esports takımından 1.7 kda oranıyla ve oynadığı Raze performansı ile Yacine adlı oyuncu MVP olurken, G2 Esports takımından 1.1 kda oranıyla ve oynadığı Jett performansı ile Keloqz adlı oyuncu kaybeden takım MVP’si oldu.

Böylelikle finalde Team Liquid takımına karşı rakip olacak takım Guild Esports oldu. Final mücadelesinde görüşmek üzere.