Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde 5. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov & Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 01:00

5. Gün İlk Mücadele: GUİLD ESPORTS vs OXYGEN ESPORTS

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün ilk mücadelesi Guild Esports ve Oxygen Esports arasında gerçekleşti. İlk maç Split haritasında oynandı. Oxygen Esports, ilk raundlarda sayı avantajını rakibi Guild Esports’ a kaptırdı. İlerleyen raundlarda Oxygen Esports, bu olaylardan sonra Eco raundlarla oynamak zorunda kaldılar, silah ve teçhizat olarak geriye düştüler. Ancak Oxygen Esports bunlara rağmen güzel performans sergiledi ve durumu 8 – 8 yaptılar.

Guild Esports takımından Sayf çok güzel vuruşlar sergileyerek takımı önde taşıdı ve Guild Esports, takımdan her oyuncunun 1 kill alması ile 2 kez TEAM ACE yaparak oyunda üstünlük kurdular. Ucu ucuna kaçırılan raundlar ve hatalar sonucu Oxygen Esports için çok zorlu geçti Oxygen Esports, Guild Esports’a 13 – 8′ lik skorla kaybetti. Guild Esports’a son raundu getiren vuruş Yacine adlı oyuncudan geldi. Guild Esports takımından Sayf adlı oyuncu 2.2 kda oranıyla MVP olurken, Oxygen Esports takımından Glovee 1.2 kda oranıyla kaybeden takım MVP’si oldu.

Günün ikinci maçı Breeze haritasında oynandı. Maçın ilk raundu oldukça aksiyonlu geçti ve ilk raundun sahibi Oxygen Esports oldu. Oxygen Esports etkili şekilde oynamaya devam ederek skoru 6 – 1’e getirdi.

Daha sonraki raundlarda Guild Esports 2’şer 3’er seri yakalayarak durumu 10 – 10 berabere getirdiler. Guild Esports adına geri dönüş yapmaları sonucunda etkili olan kişiler Sayf, Leo ve Draken oldu. İlerleyen dakikalarda Oxygen Esports bire bir mücadele etmeye çalışıp takımdan bağımsız şekilde oynamaya başladı. Guild Esports, rakibinin bu açığını kullanarak kontrolü eline aldı ve 13 – 11’lik skorla kazanan takım oldu. Oxygen Esports turnuvaya veda eden takım oldu. Mücadelenin sonunda Oxygen Esports takımından 1.0 kda oranıyla mıtez MVP olurken Guild Esports takımdan 2.7 kda oranıyla Leo MVP oldu ve Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde ilk mücadele bu şekilde sonuçlandı.

5. Gün 2. Mücadele: FUTBOLİST vs SMB

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde ikinci mücadele ise Futbolist ve SMB takımları arasında gerçekleşti. İlk maç Split haritasında oynandı. Futbolist takımı hızlı bi başlangıç yaptı 6 – 0’lık seri ile önde başladı. Her raundun sonrasında Futbolist takımından farklı bir oyuncu takımın parlayan yıldızı oldu. Daha sonra SMB takımında Russz’ dan gelen önemli operatör vuruşları ve Paura adlı oyuncunun önemli noktalarda kill alması sonucu ivme kazandılar ve 4 raunt seri yakalayarak puan durumu 6 – 4 oldu. Kıyasıya geçen bu mücadelede galip gelen takım, kurduğu baskılı oyunla ve 13 – 8’lik skorla Futbolist oldu.

İlk maçın sonucunda SMB takımından 1.6 kda oranıyla ve oynadığı Jett performansı ile Russz MVP olurken, Futbolist takımından 1.4 kda oranıyla ve oynadığı Killjoy performansı Mojj adlı oyuncu MVP oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Futbolist ve SMB takımları arasındaki ikinci maç ise Haven haritasında oynandı. SMB, ilk raundları ucu ucuna kazanarak 4 – 2’lik skorla önde başladı ve rakibini Eco raunduna soktu, İlerleyen dakikalarda SMB, farkı açmaya başladı ve durum 8 – 4 oldu.

Mücadelenin devamında SMB, 11 – 6’lık skorla önde devam ettiler. Daha sonra 13 – 6’lık skorla ikinci maçı kazanan taraf oldu ve uzatma maçına gidildi.

Kazanan takımda 2.0 kda oranı ve Sova performansı ile Russz MVP olurken kaybeden takım MVP’si olan kişi 1.2 kda oranıyla ve Jett performansı ile Qw1 oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün son maçı ise İcebox haritasında oynandı. 4 – 1,lik skorla önde başlayan Futbolist, Qw1 adlı oyuncunun harika vuruşları sayesinde savaşlarda 12 – 4’lük skorla önde devam ettiler. Daha sonra maçı kazandıran raunt ise Futbolist takımından Mojj adlı oyuncunun rakip takımdan sona kalan diğer 2 oyuncuya karşı kazandığı savaş oldu ve 13 – 4 skorla kazandılar. Futbolist takımından 3.1 kda oranıyla ve oynadığı Jett performansı ile Qw1 MVP olurken, SMB takımından 1.0 kda ile ve oynadığı Reyna performansı ile Russz kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde bir sonraki günün mücadelesi Guild Esports, Futbolist takımına karşı oynayacak ve G2 Esports takımı ise Team Liquid takımına karşı oynayacak.