Valorant EMEA 2021 Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesi Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov & Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 23:01

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde sonunda final gününe geldik. Team Liquid ve Guild Esports finale adını yazdıran takımlar oldu. Toplam 5 maç oynanacak ve 3 maçı kazanan takım Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde şampiyon takım olacak.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesinin 1. Maçı;

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde günün ilk mücadelesinin İlk maçı Haven haritasında oynandı. Guild Esports sabırlı bir oyun sergileyerek rakibin hata yapması üzerine kurduğu oyun tarzıyla 5-1 önde başladı. Guild Esports daha sonra oyunun kontrolünü ele alarak rakibini Eco raundlarına soktu. Sonrasında takımdaki her oyuncunun düzgün ve uyumlu yetenek kullanımları ve hiçbir zaman tek başına savaşa girmeyen, kendi takımından biri ölse bile üstüne iki kill çıkararak ezici bir oyun planı ile 13 – 5’lik skorla ilk maçı kazanan takım Guild Esports oldu. Guild Esports takımdan 3.5 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Leo MVP olurken Team Liquid takımından 1.8 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Nivera kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesinin 2. Maçı;

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesi’nin 2. Maçı Ascent haritasında oynandı. İki takım arasında da başa baş geçen mücadelede 4 – 4 skorla oldukça çekişmeli başladı. Mücadele bu şekilde devam etti ve her iki takımdan da karşılıklı raundlar geldi. Maçın ortalarında Team Liquid takımından Soulcas, Guild Esports takımından da Leo adlı oyuncunun performansı dikkatleri üzerine çekti. Ancak son raundlarda Team Liquid takımından Jamppi adlı oyuncunun harika operatör vuruşları sayesinde ikinci maçı 13 – 10’luk skorla kazanan takım Team Liquid oldu. Maç sonucunda ise Team Liquid takımından 2.7 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Soulcas MVP olurken, Guild Esports takımından 1.0 kda oranıyla ve oynadığı Jett performansı ile Yacine kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesinin 3. Maçı;

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesi’nin 3. maçı Split haritasında oynandı. Team Liquid maça 4 – 2’lik skorla iyi bir başlangıç yaptı ancak Guild Esports takımından Leo adlı oyuncu ACE CLUTCH performansı ile skoru 4 – 3 yaparak takımına değerli bir raunt kazandırdı ve Guild Esports bir skor daha alarak skoru 4 – 4 yaptılar. Rakibine karşı kazanmak için elinden geleni yapan bir Guild Esports görüyoruz. Daha sonrasında Team Liquid takımından Soulcas ve Jamppi adlı oyuncuların savaşlarda en az 2 kişi katlederek takımına sayı üstünlüğü sağlamaları sonucu 12 – 7’lik skorla öne geçmeyi başardı. Team Liquid için son 1 raunt daha kazanmaları durumunda 2. maçı kazanan takım olacaklar. Daha sonrasında Team Liquid takımı Nivera ve Soulcas oyuncularının performansı ile gereken o raundu da kazanarak durumu 13 – 7 yaparak 3. Maçı kazanan takım oldu ve maç skorlarında 2 – 1 öne geçen takım oldu. Team Liquid takımında 2.1 kda oranıyla ve oynadığı Astra performansı ile Jamppi MVP olurken Guild Esports takımından 1.2 kda oranıyla ve oynadığı Sage performansı ile Leo adlı oyuncu kaybeden takım MVP’si oldu.

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesinin 4. Maçı ( Son Maç )

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde Final Mücadelesi’ nin 4. maçı Breeze haritasında oynandı. İlk raundlar karşılıklı skorlarla geçti daha sonrasında Guild Esports takımında gerçekleşen ufak hataları iyi bir şekilde değerlendiren Team Liquid takımı sonrasında 7 – 4’lük skorla öne geçen takım oldu. Team Liquid takımından Scream ve Nivera adlı oyuncuları gayet güzel bir performans sergiledi. Mücadele Team Liquid takımının üstünlüğü ile devam etti ve 13 – 7’lik skorla günün şampiyonu olarak adını Champions’a yazdıran takım oldu. Guild Esports ilk maçı kazanmasına rağmen Team Liquid mücadeleyi bırakmadı ve Turnuvanın şampiyonu olmayı hak eden takım oldu. Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde, günün sonunda Team Liquid takımından 2.4 kda oranıyla ve oynadığı Jett performansı ile Scream MVP olurken, Guild Esports takımından 1.1 kda oranıyla ve oynadığı Sova performansı ile Leo kaybeden takım MVP’si oldu.