Valorant EMEA 2021 Son Şans Elemelerinde 4. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov & Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 21:37

4. Gün İlk Mücadele: FUTBOLİST vs G2 ESPORTS

Bugün oynanan iki mücadelenin ilki Futbolist ve G2 Esports arasında gerçekleşti. İcebox haritasında oynandı. Futbolist ilk oyunda güzel performans sergiledi ve 7-3’lük skorla avantajı eline aldılar. Oyunun en nefes kesen raundu ise Futbolist takımından qw1 adlı oyuncunun 5 kişiyi katlederek sergilediği ACE performansı oldu. Daha sonrasında mücadele Futbolist’ in son anda çözdüğü spike plant ile skoru 13 – 7 yapmaları sonucu ilk maçı kazanan taraf oldu. Mücadelenin sonucu STERBEN 25 kill alarak takımın en skorer ismi olan oyuncu oldu.

İkinci maç ise Breeze haritasında oynandı. 3 – 1 önde başlayan Futbolist bu performansı devam ettiremedi, rakibi G2 Esports daha hızlı girişlerle ve bire bir oynamak yerine takımca baskınlar atarak durumu 9 – 3 yaptı. Durum daha sonra Futbolist takımının geri dönüş yaparak oyuna yeniden toparlanması ve rakibine üstün gelme çabaları sonucu durum 10 – 10 berabere oldu . Kıyasıya geçen bu mücadelede skor 12 – 12 olduktan sonra uzatma skorlarına gidildi ancak bu uzatmalar çok çekişmeli geçti. Son dakikalarda oldukça zorlu geçen mücadelede 22 – 20′ lik skorla kazanan takım G2 Esports oldu. 38 kill alarak takımın en skorer ismi Keloqz oldu.

Üçüncü maç ise Ascent haritasında oynandı. Mücadeleye çok iyi bir şekilde başlayan takım G2 Esports oldu ve takımları için avantajlı bir harita olmasından dolayı iyi bir şekilde saldırı ve savunma yaptılar. G2 Esports, daha sonrasında 13 – 2’lik skorla kazanan takım oldu ve üst brakette devam eden takım oldu. Futbolist takımı ise alt brakette yer alarak sonraki mücadelede şansını deneyecek.

4. Gün 2. Mücadele: GUİLD ESPORTS vs TL

Günün ikinci mücadelesi ise Guild Esports ve Team Liquid arasında gerçekleşti. İlk maç Bind haritasında oynandı. Team Liquid takımı her zamanki performansı ile oynayarak pek fazla zorlamadan 13 – 6′ lık skorla ilk maçı kazanan taraf oldu ve Scream MVP oyuncu olarak seçildi.

ikinci maç ise Split haritasında oynandı. Guild Esports oyun başlarında skoru korumaya çalışsalarda ilerleyen dakikalarda Team Liquid takımı L1NK ve Scream adlı oyuncularının savaşlarda etkin bir baskı yapmaları sonucunda takımın yükü iyice hafifledi ve 13 – 8’lik skorla galip takım oldu. Böylelikle üst brakette turnuvaya devam etmeye hak kazandı.

Bir sonraki turnuva gününde Guild Esports, Oxygen Esports ile mücadele ettikten sonra Futbolist ve SMB takımları karşı karşıya gelecek.