Valorant EMEA 2021 Son Şans Elemelerinde 3. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov & Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 10:06

3. Gün İlk Mücadele: OXYGEN ESPORTS vs Anubis Gaming

Valorant EMEA Son Şans Elemelerinde 3. günün ilk maçı alt brakette yer alan Oxygen Esports ve Anubis Gaming takımları arasında gerçekleşti. İlk maç Split haritasında oynandı. Mücadeleyi 9-2 önde sürdüren Oxygen Esports, önde olmanın rahatlığıyla mücadelenin ortalarında formunu koruyamadı ve basit hatalar yaparak savaşlarda sayı avantajını rakibine kaptırdı.

Anubis Gaming ilerleyen dakikalarda kendilerini toparlayarak durumu 9-9′ luk skorla beraberliği yakaladı. Maçın ilerleyen dakikalarında mücadele çok çekişmeli hale geldi ve uzatma skorlarına gidildi. Oxygen Esports, rakibine ilk maçı kaptırmamak için elinden geleni yaptıktan sonra 14 – 12 ‘lik skorla kazanan takım oldu . Oxygen Esports’ da 1.9 kda oranıyla mıtez MVP olurken, Anubis Gaming takımında 1.8 kda oranıyla zizox MVP oldu.

İkinci maç ise Ascent haritasında oynandı. İlk maça göre daha profesyonel şekilde oynayan Oxygen Esports 7 – 1′ lik skorla mücadeleye önde başladı. İlerleyen dakikalarda oyun bu şekilde devam etti. İkinci turda ezici bir üstünlükle 13 – 3′ lük skorla bitiren Oxygen Esports mücadelenin galibi oldu. Mücadele sonucu Anubis Gaming takımından 1.2 kda oranıyla Avez olurken, Oxygen Esports takımından 3.3 kda oranıyla Glovee MVP oldu.

3. Gün 2. Mücadele: SMB vs OBG

Günün ikinci mücadelesi ise SMB ile OBG takımları arasında gerçekleşti. İlk maç Breeze haritasında oynandı. İlk dakikalarda iki takım arasında da çok fazla skor farkı olmamasına rağmen SMB, girdikleri takım savaşlarını OBG’ ye göre daha kordine oynayarak daha sonradan 9 – 3′ lük skorla öne geçmeyi başardı. Zaman zaman birkaç kişi eksik girdikleri savaşlardan da galip gelen SMB mücadeleyi bu şekilde devam ettirdi ve 13 – 5′ lik skorla ilk maçı kazanan takım oldu. Maç sonunda ise OBG takımından 1.2 kda oranıyla minse MVP olurken, SMB takımından 3.1’lik kda oranıyla Izzy MVP oldu.

İkinci maç ise Split haritasında oynandı. OBG, ikinci maça 4 – 1′ lik skorla geri dönüş temposuyla başladı. İlerleyen dakikalarda 11- 5 önde devam eden OBG, Hugeon adlı oyuncusu ile ACE performansı sergilemesine rağmen son anda spike patladı, skor SMB hanesine yazıldı ve durum 11 – 6 oldu. İkinci maç, 13 – 10′ luk skorla OBG takımının galibiyeti ile sonuçlandı. SMB takımından 1.4 kda oranıyla Brave MVP olurken, OBG takımında ise 1.9 kda oranıyla Spike oldu.

Mücadele sonucu durum berabere geldi ve son bir maç daha oynandı. Günün son maçı ise Haven haritasında oynandı. SMB, hızlı takım oyunlarıyla rakibin oyun kurmasına fırsat vermeyip maçın başlarında 6 – 0 önde başladı. SMB bu şekilde oynamaya devam ederek koridorda baskın kalan taraf oldu ve 13 – 3 galip ayrıldı. Günün sonunda OBG takımından 1.0 kda oranıyla Zeddy MVP olurken SMB takımından 3.0 kda oranıyla Izzy MVP oldu.