Valorant EMEA 2021 Son Şans Elemelerinde 2. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx & Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 01:54

İkinci Gün İlk Mücadele: SMB vs GUİLD ESPORTS

Turnuvanın ikinci günündeki ilk mücadele SMB ve Guild Esports arasında gerçekleşti. Mücadelenin ilk raundu Breeze haritasında oynandı. İlk raundu Guild Esports’a göre daha agresif oynayarak 13’e 8’lik skorla SMB kazandı. Maç sonucunda SMB takımından russz ve Guild Esports takımından Leo MVP oldu.

İkinci raunt ise İcebox haritasında oynandı. SMB’ nin baskısı ikinci raunt başlarında da etkili oldu. Oyunun ilk başlarında SMB’den russz, ACE yaparak dikkatleri üstüne çekti. İkinci raundu 7-0 önde devam eden SMB, ilerleyen dakikalarda aynı performansı gösteremedi ve Guild Esports, 7-0′ lık skoru 12-8’e getirerek farkı dört puana indirdiler. Bu motivasyon ile 12-12 beraberliği yakalayan Guild Esports, son ana kadar mücadele ederek 17-15′ lik skor ile bu raundun kazananı oldu. İkinci maçın MVP oyuncuları Guild Esports takımından Sayf ve SMB takımından russz oldu. Durum 1-1 berabere geldi.

Üçüncü raunt ise Split haritasında oynandı. İki takım arasında kıyasıya geçen bu mücadelede oyunun kontrolünü ele alan Guild Esports’ da Leo, Sayf ve bonkar daha aktif oynadı ve 13-8’lik skorla maçın kazananı oldu. Müthiş bir geri dönüş yapan Guild Esports’ da Leo ve SMB takımından paura MVP oyuncular olarak seçildi. Turnuvanın ikinci günündeki ilk mücadele bu şekilde sonuçlandı.

İkinci Gün 2. Mücadele: OBG vs TL

Günün ikinci mücadelesi ise Team Liquid (TL) ve One Breath Gaming (OBG) arasında gerçekleşti. İlk raunt Ascent haritasında oynandı. Maçın ilk skoru, Team Liquid takımından Nivera’ nın ACE performansı ile geldi. Hemen ardından maçın üçüncü skoru da Team Liquid takımından L1NK’in ACE performansı ile geldi. Team Liquid, maçı bu performans ile sürdürmeye devam etti ve rakibe tek skor vermeden ilk maçın kazananı oldu. Bu maç sonucu Team Liquid takımından, Scream 5.0 kda oranı ile MVP olurken, OBG takımında ise 0.5 kda oranı ile Spike MVP oldu.

Günün ikinci mücadelesinde ikinci raunt Haven haritasında oynandı. OBG, verdiği mücadele sonucu 9-9 luk beraberliği yakalamış olsa da yeterli olmadı ve Team Liquid farkı daha sonradan açarak 13-9 önde bitirdi. Günün son maçında 3.1 kda oranı ile Team Liquid takımından Jamppi MVP olurken, OBG takımında 0.9 kda oranı ile Spike MVP oldu ve günün maçları sona erdi. Bir sonraki turnuva sonuçları için sitemizi takip edin.