Valorant Champions Tour: 2021 Stage 3 Masters – Berlin Büyük Finalin Takımları Belli Oldu!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 00:13

Valorant Champions Tour’da bugün gerçekleşen Gambit Esports ve G2 Esports karşılaşmasının kazananı Gambit Esports takımı oldu. Adını büyük finale yazdıran takım, finalde G2 Esports takımını 2-0’lık sert bir performans ile yenerek, mücadeleyi kazanmayı başardı. İlk haritayı güzel kapatan Gambit Esports, ikinci haritada 13-0’lık güçlü bir skorla rakibini yenmeyi başardı. Oynanan maçın MVP’si inanılmaz bir performans gösteren nAts oldu. Bu şekilde EMEA birincisi Gambit Esports takımı olarak, büyük finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Valorant Champions mücadelesinde günün 2. maçı da sona erdi!

Bugün oynanan ikinci maçta ise iki Kuzey Amerika takımı karşı karşıya geldi. Bir tarafta inanılmaz geri dönüşler ile yarı finale kadar gelen 100 Thieves, diğer tarafta çeyrek finalde inanılmaz bir performans ile turnuva favorisi Sentinels’i deviren Team Envy. Yarı finalde karşılaşan iki takımdan yüzü gülen Team Envy oldu. Team Envy, inanılmaz bir performans ile rakibi 100 Thieves’ı 2-0 yendi. Maçın MVP’si üstün performansıyla yay oldu. Bu şekilde Kuzey Amerika üçüncüsü Team Envy adını büyük finale yazdırdı.

19 Eylül saat 19.00’da Gambit Esports ve Team Envy finali kazanmak için karşı karşıya gelecek. Kazanan takım $225,000 ödülün sahibi olurken, ileri zamanda oynanıcak Champions’a direk katılım hakkı kazanacak.