PUBG Global Championship 2021 Rank Decision Grup B&D 2. Gün 1. Maç Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 21:30

İlk günün ardından, mücadele kaldığı yerden devam ediyor. Genel sıralamada yer alan ilk 10 takım arasında çok fazla skor farkı olmamasından dolayı altta kalan takımların farkı kapatması için bugün iyi bir fırsat.

Grup B&D 1. Maç:

İkinci günün ilk mücadelesi yer tutma ve alan savunması ağırlıklı oynandı ve sona kalan iki takım TSM ve Soniqs oldu. Oyun alanı avantajını iyi kullanan Soniqs kazanan takım oldu. 10 kill ve 10 sıralama puanı ile toplamda 20 puanı hanesine yazdırdı.

Grup B&D 2. Maç:

Oldukça aksiyonlu geçen bu mücadelede sona kalan iki takım NH ve MCG oldu. NH takımı son oyun alanında bomba kullanarak ve rakibine karşı alan hasarı vererek maçı kazanan takım oldu. Maç sonucunda 7 kill ve 10 sıralama puanı kazanarak toplamda 17 puanı hanesine yazdırdı.

Grup B&D 3. Maç:

Bu mücadelede sona kalan 3 takım Unique, TSM FTX ve DNW oldu. Bu üç takım içinde TSM FTX ve Unique takımından yalnızca bir oyuncu kaldığı için kazanma şansları oldukça düşüktü. Maç sonucunda DNW sona kalan diğer iki takımı da alt ederek maçın kazananı oldu. Böylelikle 13 kill ve 10 sıralama puanı ile toplamda 23 Puanı hanesine yazdırdı.

Grup B&D 4. Maç:

Bu mücadelenin seyri oldukça zorlu geçti ve son alana 4 takım kaldı; GEN.G, MCG, NH ve OATH. Bu 4 takım arasında uzun süreli ve Yıldız Alana kadar süren bu savaşta GEN.G galip geldi. Maç sonucunda 7 kill ve 10 sıralama puanı ile toplamda 17 puanı hanesine yazdırdı.

Grup B&D 5. Maç:

Savaşların bol olduğu hızlı bir oyun geçti. Sona kalan iki takım GEN.G ve MCG arasında geçen savaşta yükseklik avantajı MCG’ de olmasına rağmen GEN. G takımı bombalar kullanarak üst tarafta yer alan rakip oyuncuları dağıttı ve hızlı çıkışlarla rakibine iyileşme fırsatı vermeden maçı kazanan takım oldu. Maç sonucunda 8 kill ve 10 sıralama puanı ile toplamda 18 puanı hanesine yazdırdı.

Grup B&D 6. Maç:

Günün son mücadelesinde DNW galip geldi. 10 kill ve 10 sıralama puanı ile toplamda 20 puanı hanesine yazdıran takım oldu.

Günün sonunda ilk 4 takımın toplam genel puan durumu; GEN.G (128 Puan), NH (125 Puan), MCG (98 Puan) ve OATH (98 Puan) olarak sonuçlandı.