PUBG Global Championship 2021 Rank Decision 1. Gün 1. Maç Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Serhat Prenovra / Yayımlanma Saati: 21:30

Pubg 2021 Rank Decision Grup A&B 1. Gün:

Pubg Global Championship geldi çattı. Bu turnuvada 4 farklı bölgeden toplam 32 takım mevcut. Europe, APAC, ASİA ve America kıtalarından, elemelerde şampiyon olan en iyi takımlar turnuvaya katıldı. 3 farklı seri olarak oynanan bu turnuvada ilk olarak sıralama maçları oynanacak. Daha sonra süper hafta sonu ve hayatta kalma serisi olarak devam edecek. Her haftanın haftalık galibi olan takım, büyük finale girmeye hak kazanacak.

Grup A&B 1. Maç:

16 takım arasındaki kıyasıya geçen ilk maçta sona kalan iki takım, GEN G. ve NH Esports arasında gerçekleşen takım savaşında kazanan takım NH Esports oldu . Oyuncu kaybı bile vermeden sergilediği performansla, toplamda 11 kill ve 10 sıralama puanı ile birlikte 21 puan alarak ilk maçı kazanan takım oldu.

Grup A&B 2. Maç:

Kıyasıya geçen ikinci mücadelenin galibi GEN.G takımı oldu. Aldıkları 7 kill ve 10 sıralama puanı ile birlikte 17 puan alarak ikinci maçı kazanan takım oldu.

Grup A&B 3. Maç:

Bu maçın kazananı, Türkiye temsilcisi BBL Esports oldu . 12 Kill ve 10 sıralama puanı ile birlikte, 22 puanla maçın kazanan takımı oldu. Taktiksel oyun tarzları ile son 3 takım içinde kalan ve savaşı kazanan takım oldu ve 22 puanı hanesine yazdırdı.

Grup A&B 4. Maç:

Ezici bir oyun performansı ile birlikte bu maçın kazananı Team Liquid takımı oldu. Toplamda 12 Kill ve 10 sıralama puanı ile beraber 22 puanı hanesine yazdırdı.

Grup A&B 5. Maç:

Bu mücadelede sona kalan iki takım VP ve FaZe Clan takımları oldu. VP takımından gelen taktiksel hata sounucu bu mücadelenin kazananı FaZe Clan oldu. Toplamda 13 kill ve 10 sıralama puanı ile birlikte 23 puana ulaşarak en skorer maçlardan birini sergiledi.

Grup A&B 6. Maç:

A ve B grubundaki son mücadelede SSG takımı ile GEN.G sona kaldıkları savaş sonucu kazanan takım, GEN.G oldu. Maç sonucunda 15 kill ve 10 sıralama puanı ile birlikte 25 puanı hanesine yazdıran takım oldu ve günün en skorer takımı seçildi. 1 günde 2 galibiyet ile puan tablosunda ilk sıraya yükseldi.

Böylece A ve B grupları maçının ilk 4 takımı sırasıyla; GEN.G (77 Puan), NH (70 Puan), Team Liquid (41Puan), Attack All Around (39 Puan) aldı ve A&B grupları için ilk gün sona erdi.