PUBG Continental Series 5’de 3. Haftanın 1. Günü

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov / Yayımlanma Saati: 19:40

PUBG Continental Series 5 turnuvasının 3. haftasının 1. gününde, toplam 6 maç düzenlenecek. Günün 1. maçı sona erdi.

1. maçta galip takım Virtus.pro olurken, maçın MVP’si Ence’den Rustanmar oldu. Rustanmar, aynı zamanda yine, 7 kill ile maçın en çok kill alan oyuncusu ve 871.9 hasar ile maçın en çok hasar veren oyuncusu oldu.

2. maçta galip takım Hall of Game olurken, maçın MVP’si Virtus.pro’dan spyrro oldu. Spyrro, aynı zamanda yine, 9 kill ile maçın en çok kill alan oyuncusu ve 1145.7 hasar ile maçın en çok hasar veren oyuncusu oldu.

3. maçta galip takım Tokyo Manji Gang olurken, maçın MVP’si ve en çok kill alan oyuncusu ise Tokyo Manji Gang’dan AIMLUL oldu. Ek olarak maçın en çok hasar veren oyuncusu ise 893.4 hasar ile yine Tokyo Manji Gang takımından Dan1mon oldu.

Günün 4. maçının sona ermesiyle galip takım FaZe Clan oldu. Ek olarak maçın MVP’si ve kill rekoru sahibi, 4 kill skoruyla FaZe Clan’dan Aitzy ve maçın hasar rekorunun sahibi ise 541.3’lük oranla takım arkadaşı xmpl oldu.

PUBG’de son maçta BBL galibiyeti!

Günün sonuna doğru gelirken gerçekleşen 5. maçta ise kazanan takım ülkemizden BBL Esports oldu. BBL Esports, bu galibiyetini, ilk 2 maç içerisinde sergilediği atılgan hamlelerle defalarca kez göstermişti. Günün 5. maçında galip takım olarak ise bu hamlelerinin sonuç vermesini sağladı.

Ek olarak 5. maçın MVP’si, kill ve hasar rekoru sahibi, 6 kill ve 607.9’luk bir hasar oranıyla BBL Esports takımından Smash oldu.

Ve günün son maçında ise galip takım, ilk 3 maçta fazla belirgin olmasa da ara ara saldırı ve savunma hamleleriyle kendini gösteren, ülkemizi temsil eden takımlar arasında yer alan Galakticos oldu. Ek olarak maçın hem MVP’si hem 6 kill skoruyla kill rekoru sahibi hem de 765.8 hasar oranıyla hasar rekoru sahibi Galakticos takımından Thenderlost oldu.

Tüm bu sonuçlarla birlikte PUBG Continental Series 5 Avrupa turnuvasında 3. haftanın 1. günü de sona erdi.