PUBG Continental Series 5 Avrupa’da 1. Haftanın 2. Günü Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Muhabir ve Editör: Yasin Nersrov, Emre Dkeecx

PUBG Continental Series 5 turnuvasının 1. haftasının 2. gününde, toplamda 6 maç düzenlendi. Maçlardan ilk 3 harita Miramar, kalan 3 ise Erangel haritasında gerçekleşti.

1. maçta yüzü gülen takım ENCE olurken maçın MVP’si ENCE’den alya oldu. Alya toplam 8 kill alırken aynı zamanda 761.2 hasar ile en çok hasar veren, 5 nakavt ile en çok nakavt yapan oyuncuda olmayı başardı.

2. maçta galip gelen takım Hall of Game olurken maçın MVP’si Natus Vincere takımından Qwizzy oldu. Qwizzy 6 kill alırken aynı zamanda 5 nakavt ile en çok nakavt yapan ve 2 headshot ile en çok headshot atan oyuncu oldu. En çok hasar veren isim ise Hall of Game takımından 762.6 hasar ile karxx oldu.

3. maç ise galip gelen takım ülkemizden BBL ESPORTS olurken maçın MVP’si Smash oldu. Smash 7 kill alırken aynı zamanda 1048.4 hasar ile en çok hasar veren oyuncu oldu.Nakavt kısmında ise takım arkadaşı CodeMarco 5 nakavt ile birinci sırada yer aldı

4. maçın kazananı ülkemizden Digital Athletics takımı oldu. Maçın MVP’si Tokyo Manji Gang takımından 5 kill ile Artix oldu. Öte yandan maçın en çok hasar veren oyuncusu HEROIC takımından 680.2 hasar ile curexi birinci sırada tamamladı.

5. maçta galip gelen takım ülkemizden SuperMassive Blaze oldu.Maçın MVP’si SuperMassive Blaze takımından 6 kill ve 6 nakavt ile LAHZA oldu. Hasar sıralamasında Gear Up takım oyuncusu scof1eld 837.9 hasar ile birinci sırada yer aldı.

6. maçta yüzü gülen takım Question Mark takımı olurken maçın MVP’si 4 kill ve 586.0 hasar ile Quesiton Mark takım oyuncusu Lu oldu. Diğer taraftan ENCE takımından Tiikzu 3 headshot ile en çok headshot vuran oyuncu oldu.

İlk haftanın MVP’si BBL ESPORTS oyuncusu Smash oldu.Bugünkü sonuçlar ile birlikte turnuvanın 1. haftası tamamlandı. Puan durumunda 1. sırada Virtus.pro haftayı kapatırken, temsilcilerimiz BBL ESPORTS 2. sırada bitirerek 12.000$ , Digital Athletics 3. sırada bitirerek 8.500$, SuperMassive Blaze 6. sırada bitirerek 4.500$ para ödülü kazandı. Diğer yandan Gear Up 11. sırada, Galakticos ise 12. sırada ilk haftayı kapattı.