PUBG Continental Series 5 Avrupa’nın Galibi Belli Oldu!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Editör ve Muhabir: Yasin Nersrov / Yayımlanma Saati: 10:41

Aralarında Türk takımlarının da yer aldığı, dünyanın birçok yerinden 16 takımın kıyasıya mücadele ettiği PUBG Continental Series 5 Avrupa turnuvasından Virtus.pro takımı galip olarak ayrıldı.

3 hafta sonu, 6 maçlık seriler şeklinde düzenlenen turnuvada Virtus.pro takımı, ilk haftayı ilk sırada tamamlayarak 17.000$, 2. haftayı 5. sırada tamamlayarak 6.000$ ve 3. haftayı ise yine ilk sırada tamamlayarak 29.000$ olmak üzere toplamda 52.000$ değerindeki para ödülünün, Global Championship ve Etkileyici Takım ünvanlarının da sahibi oldu.

PUBG’nin bu turnuvasında, ülkemizden sadece 1 takım ilk 5 arasında yer aldı!

Turnuvada ülkemizi temsil eden takımlardan birisi olan BBL Esports ise bu büyük mücadeleyi 4. sırada tamamlayarak 23.000$’lık para ödülü kazanarak turnuvada ilk 5 arasına adını yazdıran tek Türk takımı oldu. Bununla birlikte ülkemizi temsil eden takımlardan Digital Athletics turnuvayı 10. sırada tamamlayarak 8.500$, Galakticos 11. sırada tamamlayarak 8.500$, SuperMassive Blaze ise 15. sırada tamamlayarak 4.500$ değerinde para ödüllerinin sahipleri oldular.

Ek olarak BBL Esports takımı, elde ettiği bu galibiyetle birlikte ilk 5’de yer alan diğer takımlarla birlikte PUBG Continental Series 5 Büyük Final mücadelesine de katılmaya hak kazandı. Ülkemizi temsil eden Türk takımların arasında yer alan Gear Up ise listede son sırada (16) yer alarak Vanir takımından sonra turnuvadan mağlup olarak ayrılan 2. takım oldu.

Ek olarak turnuvanın en fazla kill alarak 5.000$’lık para ödülünü kazanan oyuncusu, Natus Vincere’den xmpl olurken all-star oyuncular ise sırasıyla, Natus Vincere’den xmpl, FaZe Clan’dan Gustav, Virtus.pro’dan Perfect1ks ve Team Liquid’den mxey oldu. Tüm bu sonuçlarla birlikte PUBG Continental Series 5’de Avrupa kıtası için gerçekleşen mücadele de sona erdi.