League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ön Eleme Aşamasında 1. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 16:31

Bugün oynanan League of Legends ön eleme aşamanın ilk günü tamamlandı. Günün ilk maçı favori iki takımın karşı karşıya gelmesiyle başladı. Bir tarafta Dördüncü Kore temsilcisi Hanwha Life Esports, diğer tarafta Dördüncü Çin temsilcisi LNG Esports.Seçim ekranında meta değişmesiyle birlikte oldukça değişik şampiyon seçimleri geçiren iki takımdan yüzü gülen taraf LNG Esports oldu. Jax seçimiyle harikalar yaratan üst koridor Ale maça damga vururken, diğer taraftan Tarzan’ın Qiyana ile müthiş ultileri oyunu bitirmeye yetti.

İkinci maç Latin Amerika temsilcisi INFINITY ile Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga arasında gerçekleşti. İki takımında oldukça hatalı oynadığı maçta en az hata yapan Red Canids Kalunga galibiyete ulaştı. Oyuna güzel başlayan INFINITY yaptığı büyük hatalar sayesinde rakip takımın cezalandırmasıyla
oyunu büyük bir farkla kaybetti. Maça damga vuran oyuncu 2/0/9’luk skor ile Red Canids Kalunga üst koridoru Guigo oldu.

Üçüncü maç Çin temsilcisi LNG Esports ve Okyanusya temsilcisi PEACE karşı karşıya geldi. Oldukça eğlenceli geçen maçta favori olan LNG Esports galibiyete ulaştı. Maça damga vuran oyuncu yine 8/1/2 skor ile üst koridor Ale oldu. Bu sonuçla birlikte LNG Esports B grubunda 2-0 duruma geldi.

Günün dördüncü maçı Kore temsilcisi Hanwha Life Esports ve Latin Amerika temsilcisi INFINITY takımları arasında gerçekleşti. Oldukça yakın maç geçiren iki takımdan kazanan Hanwha Life Esports oldu. Maça damga vuran oyuncu 3/1/6′ lık skor ile Deft oldu. Bu sonuçlar ile birlikte B grubu ilk gün maçları tamamlanmış oldu.

Günün beşinci maçı A grubu ile devam ediyor . Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Unicorns of Love ve Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe arasında gerçekleşti. DetonatioN FocusMe bu maçtan büyük üstünlükle galibiyet ile ayrıldı. Maçın en çok skor alan oyuncusu 6/1/5’lik skor ile Yutapon oldu.

Altıncı maç temsilcimiz Galatasaray Espor ve Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming karşı karşıya geldi. Maç çok yakın geçerken Galatasaray Espor’un yaptığı mükemmel oyunlar ile zafere ulaşmayı başardı. Maça damga vuran oyuncu 6/3/8 Kennen oyunuyla Crazy oldu.

Günün yedinci maçı Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 ve Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe karşı karşıya geldi. Cloud9 rakibine fırsat vermeden keskin bir oyun ile galibiyeti kaptı. Maçın en çok skor alan oyuncusu 8/0/2 ‘lik Sylas performansı ile Perkz oldu.

Günün sekizinci ve son maçı temsilcimiz Galatasaray Espor ile Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Unicorns of Love arasında gerçekleşti. Temsilcimiz Galatasaray Espor net bir oyun sergileyerek galibiyeti hanesine yazdırdı. Maçın en çok skor alan oyuncusu 9/2/5’lik Miss Fortune performansı ile Alive olurken, diğer yandan 5/0/13’lük Twisted Fate performansı ile göz dolduran Bolulu oldu.

Bununla birlikte Ön Eleme Aşamasının A ve B grubu ilk günü tamamlandı.