League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Hakkında Detaylar Açıklandı!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 20.44

LoL Esports resmî internet sitesinin duyurusuna göre, League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 mücadelesi İzlanda’nın başkenti Reykjavik’daki Laugardalshöll kapalı spor salonunda, 5 Ekim 2021 – 6 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ek olarak Vietnam VCS’ten gelecek olan iki takım pandemi şartları nedeniyle bu turnuvaya da katılamayacak. Ayrıca kura seçimi, 22 Eylül Çarşamba günü League of Legends m’da saat 15.00’da canlı olarak yayınlanacak.

Resmî duyuruya göre, League of Legends Dünya Şampiyonası’nda mücadelelerin tarihleri de belirlendi. Duyuruya göre Ön Elemeler 5-9 Ekim tarihleri arasında, Grup Aşaması 11-13 Ekim ve 15-18 Ekim tarihleri arasında, Çeyrek Finaller 22-25 Ekim tarihleri arasında, Yarı Finaller 30-31 Ekim tarihleri arasında ve son olarak da Final ise 6 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Ön eleme ve grup aşamaları maçları saat 14.00’da başlayacakken Çeyrek finaller ve sonrasındaki maçlar ise saat 15.00’da başlayacak. Dünyanın her yerinden toplamda 22 takımın 3 farklı aşamada büyük galibiyet için mücadele edeceği League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 turnuvasının Ön Elemeler aşamasında Türkiye ŞL’den Galatasaray Espor takımı ülkemizi temsil edecek.

Bununla birlikte CBLoL’den Red Canids Kalunga Brezilya’yı, LJL’den DetonatioN FocusMe Japonya’yı, LCO’dan PEACE Okyanusya’yı, LCL’den Unicorns of Love Bağımsız Devletler Topluluğunu, PCS’den Beyond Gaming Güneydoğu Asya’yı, LCS’den Cloud9 Kuzey Amerika’yı, LPL’den LNG Esports Çin’i ve son olarak LCK’den Hanwha Life Esports ise Kore’yi temsil edecek.

10 takım arasından çıkmayı başaran 4 takım aşağıda ki takımlar ile gruplara ayrılacak ve grup aşaması başlamış olucak.

LCK(Kore): DWG KIA – Gen.G – T1

LPL(Çin): FunPlus Phoenix – EDward Gaming – Royal Never Give Up

LEC(Avrupa): MAD Lions – Fnatic – Rogue

LCS(Kuzey Amerika): 100 Thieves – Team Liquid

PCS(Güneydoğu Asya): PSG.Talon Esports

Bu 16 takım dörderli olacak şekilde dört gruba ayrılacak ve her takım grubunda ki takımlarla iki kez karşılaşıcak. Her grupta en iyi iki takım bir üst tur yani eleme aşamasına yükselecek.

Eleme aşamasına 8 takım çıkacak ve beş maçlık seriler halinde oynayacakları tekli eleme gruplarında karşı karşıya gelecek. Çeyrek finaller, yarı finaller ve final şeklinde turnuva bu 8 içinde devam edicek. Finale çıkmayı kazanan iki takım beş maçlık seri oynayacak ve kazanan takım 2021 League of Legends Dünya Şampiyonu olucak.

Maçları belirtilen tarihte https://lolesports.com‘dan izliyebilirsiniz.