League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Yarı Finaller GEN vs EDG Serisi Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 21:33

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası yarı final heyecanı devam ediyor. Bugün oynanacak olan Gen.G – EDward Gaming serisi büyük finale yükselecek takımı belirleyecek. Gen.G turnuva boyunca yükselişe geçmiş bir takım, özellikle orta koridorları BDD turnuva boyunca gerçekten inanılmaz bir performans sergiliyor. EDward Gaming ise turnuvaya performansı yüksek başlamışken, bir anda performansı düşmeye başlamıştı. Ama yinede favori takım olarak kesinlikle EDward Gaming’i bir adım önde görüyorum bu seride. Bana kalırsa takım olarak daha iyi oynayan taraf onlar ve BDD’yi durdurabileceklerini düşünüyorum. Diğer yandan Gen.G alt koridoru Ruler ve Life’ın karşısında onları durdurabilecek Viper ve Meiko ikilisi yer alıyor. Serinin ilk mücadelesiyle başlayalım.

League of Legends’da Gen.G vs EDward Gaming

League of Legends Serinin İlk Karşılaşması: EDG vs GEN

Şampiyon seçim ekranında GEN BDD, Seraphine tercihiyle oldukça ilginç bir seçim yapmıştı. Erken oyunda EDG alt koridora güzel bir baskın düzenledi ve oradan birebir skor almayı başardılar. EDG alt koridoru çok baskılı oynadığı için tekrardan bir skor daha çıkarmayı başardılar. GEN Ruler belkide en kötü mücadelesini geçiriyordu. EDG, erken oyunda aldığı bu skorlar ile mücadeleye baya önde başladı. GEN ne kadar güzel cevaplar versede, EDG haritada görev konusunda daha güzel cevaplar veriyordu. EDG Viper’da mükemmel bir mücadeele geçirdi. Özellikle rakibini sürekli düşürmeyi başardı.İkinci Vadinin Alameti önünde çıkan takım savaşında, GEN az canla avantajlı çıkmayı başardı. Ama Alameti alan taraf EDG oldu. Orta oyunda GEN BDD seçtiği Seraphine ile güzel ultiler atıp takımını skor olarak öne geçirmeyi başardı. Ama ne kadar skor versede, EDG daha iyi oynayan taraftı, EDG dağ ruhunu almayı başardı. İnhibitörleri açmayı başaran EDG, Kadim Ejderha önünde çıkan savaşta rakibinin üssüne çift ışınlan atarak rahatlıkla oyunu bitirdi. EDG serinin ilk karşılaşmasını kazanarak 1-0 öne geçti.

League of Legends Serinin İkinci Karşılaşması: GEN vs EDG

Mücadeleye EDG’nin ilk kan almasıyla başlıyoruz. Aslında ilk kan olmayabilirdi ama GEN üst koridoru Rascal, maalesef büyük hata yaptı. Üst koridora EDG üç kişi baskın yapmıştı ve Rascal bu baskından güzel bir sıçra atarak kaçmayı başardı. Fakat rakibin gittiğini sanan Rascal koridora tekrar yürüdü, ancak EDG henüz buradan gitmemişti ve güzel bir kule altı yaparak ilk kan almayı başardılar. GEN önceki karşılaşmadan güzel ders almış olmalı ki, rakibine ezici üstünlükle hiçbir avantaj vermeden mücadeleyi kazanmayı başardı ve seriyi 1-1’e getirdi.

League of Legends Serinin Üçüncü Karşılaşması: EDG vs GEN

Bu sefer GEN mücadeleye ilk kanı alarak başladı. Ardından alt koridorda çıkan savaşta yine bir skor almayı başardılar. Vadinin Alametinde çıkan takım savaşında GEN Alameti ve takım savaşını kazanmayı başardı. İyice öne geçen GEN, hatasız oynayarak yavaş yavaş rakibin oyundan düşürmeyi başardı. İyice öne geçen GEN baron almayı denedi. Baronu almayı başarsalarda EDG takım savaşını kazanmayı başardı. Ancak GEN bu takım savaşını kaybersede, fazla önde olduğu için geri düşmedi. Ormanda çıkan savaşta GEN, üç kişiyi düşürmeyi başardı. Ardından oyunu bitirerek seride 2-1 öne geçmeyi başardı.

League of Legends Serinin Dördüncü Karşılaşması: EDG vs GEN

Karşılaşmada seriye eşit skorlar ile başlıyoruz. EDG orta koridoru Scout, erken oyunda aldığı iki skor ile mücadeleye baya güçlü başladı. EDG yaptığı güzel baskınlar ile mücadele de öne geçmeyi başardı. Ejder önünde çıkan savaşta GEN, ejderi çalmayı başardı. Fakat EDG dört kişiyi düşürerek arada olan farkı baya açtı. Seride öne geçen EDG, yaptığı bütün takım savaşlarını kazandı. Özellikle EDG Scout, takım savaşlarında çok güzel oynadı. Bu kadar önde olan EDG, baronu alarak oyunu prta koridordan oluşturduğu baskı ile bitirmeyi başardı ve seriyi 2-2’ye getirerek, kaderi belirleyecek beşinci maça götürdü.

League of Legends Serinin Beşinci Karşılaşması: GEN vs EDG

Kaderi belirleyen karşılaşmada, bence EDG tarafı daha iyi bir şampiyon seçim ekranı geçirdi. Zaten karşılaşmanın içinde de bunu görmüş olduk. Mücadele de EDG orta koridor ve ormancısı, güzel bir oyun ile ilk kan almayı başardı. EDG, aldığı bu üstünlük ile alt koridora sürekli güzel baskınlarda bulundu ve buralardan avantajlı çıkarak iyice oyunda öne geçti. EDG Scout bu karşılaşmada da harika bir performans sergiledi. Beşinci mücadele de GEN resmen hiçbir cevap veremeden bu seriyi rakibine hediye etti diyebiliriz. EDG, net bir galibiyet alarak seriyi 3-2 kapatarak adını büyük finale yazdırdı.

League of Legends’da EDward Gaming Büyük Finale Yükseldi!

Büyük Final:

6 Kasım’da oynanacak League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Büyük Finali’nin adı belli oldu. Büyük Finale çıkmayı başaran takımlar, LPL(Çin) Şampiyonu EDward Gaming ve 2020 Dünya Şampiyonu ve 2021 LCK(Kore) Şampiyonu Damwon Kia finalde karşı karşıya gelecek. Büyük Final 6 Kasım saat 15:00’da başlayacak.