League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Yarı Finaller DK vs T1 Serisi Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 21:13

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasın’da yarı finallere geldik. Yarı finallerin ilk gününde Damwon Kia ve T1 takımları karşı karşıya geliyor. 2020 Dünya Şampiyonu Damwon Gaming turnuva boyunca yenilmezliğini sürdürüyor. T1 ise daha önce üç kere şampiyon olmuş bir takım. Ne kadar farklı oyuncular olsada orta koridorları Faker bu şampiyonlukları yaşamış bir oyuncu. Fakat turnuvaya daha hazır görülen taraf Damwon Kia olduğunu söylemek yanlış olmaz. DK oyuncularının hepsi harika turnuva geçiriyor özellikle üst koridorları Khan, yaptığı mükemmel oyunlarla harikalar yaratıyor. Kazanan takım adını 6 Kasım’da oynanacak Büyük Finale adını yazdıracak. O zaman DK vs T1 serisinin ilk karşılaşmasına geçelim.

League of Legends’da DK vs T1

League of Legends Serinin İlk Karşılaşması: DK vs T1

T1 orta koridoru Faker, üst koridora attığı güzel baskın ile ilk kanı almayı başardı. DK ise güzel bir cevap vererek skoru berabere getirmeyi başardı.T1’ın kompozisyonu ne kadar daha iyi olsada, maalesef mücadele içerisinde hiçbir performans gösteremediler. DK bu avantajı ise kendine çevirerek, T1’a sürekli baskı yaptılar. Yaptığı baskılar ile skorlar alan DK bir anda mücadelede öne geçti. Öne geçmeyi başaran DK serinin ilk mücadelesini kazanarak durumu 1-0’a getirdi.

League of Legends Serinin İkinci Karşılaşması: T1 vs DK

Bu sefer, sampiyon seçim ekranında iki takımda ilk seride seçtiği şampiyonları ya birbirinden banladı ya da kendi seçerek rakibe kaptırmadı. T1 ise daha değişik bir seçim ekranı geçirdi. Üst koridora Graves seçimi karşısına Yasuo aldılar. Turnuva boyunca ilk defa üst koridor Yasuo seçimi gördük. Fakat T1 Canna, Yasuo ile baya güzel bir koridor aşaması geçirdi. T1 Faker ise Lissandra seçimiyle temiz bir karşılaşma oynadı. DK tarafı ne kadar mücadele içinde kalsada, yapılan baron’da, hatalı oynayarak rakibe kaptırmayı ve katliam vermeyi başardı. T1 çaldığı baron ve yaptığı katliam ile mücadeleyi bitirmeyi ve seride durumu 1-1’e getirmeyi başardı. DK ise turnuva boyunca ilk mağlubiyetini yarı finalde aldı.

League of Legends Serinin Üçüncü Karşılaşması: DK vs T1

Mükemmel bir seri izliyoruz. Özellikle T1 yine sürpriz seçimler yapmaya devam ediyor. T1 Keria, Zilean seçimiyle mücadelede yaptığı hamleler ile harikalar yarattı. Skor olarak ne kadar DK üstün olsada T1 orta oyunda yaptığı takım savaşlarını kazanmayı başardı. Özellikle T1 Gumayusii Jhin seçimiyle, yanında olan Zilean şampiyonuyla beraber karşılaşmayı taşıyan ikili oldu. DK Zilean seçimine mücadele içinde hiçbir cevap veremedi. T1 karşılaşmaya kazanarak seriyi 2-1 durumuna getirdi.

League of Legends Serinin Dördüncü Karşılaşması: DK vs T1

Bu karşılaşma hakkında açıkcası yakın geçtiği söylenemez. Tamamiyle DK üstünlüğünde giden bir karşılaşmaydı. T1 hiçbir cevap veremedi. Özellikle DK orta koridoru Showmaker gerçekten show yaptı diyebiliriz. Erken oyunda öne geçen Showmaker oyunu domine ederek takımına mücadeleyi kazandırdı. Mücadele boyunca Showmaker, hiçbir şekilde ölmeyerek 11/0/3 skor ile karşılaşmayı bitirdi. DK bu mücadeleyi kazanarak seriyi 2-2 yapmayı başardı.

League of Legends Serinin Dördüncü Karşılaşması: T1 vs DK

Karşılaşma oldukça yakın başladı.Bol skorlu geçmeyen mücadele de orta oyunda T1 öne geçmeyi başardı. Fakat T1 baron aldıktan sonra, DK onların kaçmasına izin vermedi. DK baron önü aldığı savaş ile oyuna tutunmayı başardı. DK Showmaker yine show yaparak mükemmel bir karşılaşma oynadı. Kadim ejderhada çıkan savaşta, DK ormancısı Canyon Kadim Ejderha’yı çalmayı başardı ve T1 takımını düşürerek katliam yaptı. Oyunu bitiren DK seriyi 3-2 kazanarak adını Büyük Finale yazdıran ilk takım oldu.

League of Legends’da Damwon Kia Büyük Finale Yükseldi!

Diğer Karşılaşma:

Yarın oynanacak Gen.G ve EDward Gaming mücadelesinde Büyük Finale çıkacak diğer takım belirlenecek. EDward Gaming oyun olarak ne kadar Gen.G’nin önünde olsa da, Gen.G turnuvaya boyunca yükselişe geçen bir takım. Özellikle orta koridor oyuncuları BDD, kendi standartlarının üstünde bir performans sergiliyor diyebiliriz. Diğer yandan EDward Gaming, Çin Şampiyonu olarak buraya geliyor ve performans olarak düşüş yaşıyorlar. Ama ne olursa olsun ellerinde Viper adlı bir oyuncu var. Viper şu an dünyanın en iyi nişancılarından biri. Bu karşılaşmada ne kadar EDward Gaming kazanır desemde, Gen.G büyük hatalar yapmadığı sürece EDward Gaming’i yenebilir gözüyle bakıyorum.