League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ön Eleme Aşamasında 5. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 14:49

League of Legends’da bugün oynanacak iki beş maçlık seri ile ana gruplara iki takım daha yükselecek. İlk maç Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming ile Kore temsilcisi Hanwha Life Esports arasındaydı. Beyond Gaming orta koridoru Maoan yasa dışı bahis yaptığı için oynanacak bütün oyunlardan men edildi. Maoan yerine Beyond Gaming yedek üst koridoru PK’yi oyuna soktu. İlk maç Beyond Gaming harita objektifleri konusunda güzel başlasada, Hanwha Life Esports yaptığı hamleler ile net bir şekilde kazanmayı başardı. Maçın en çok etki eden oyuncusu 5/1/12 Nidalee performansı ile Willer oldu.

Serinin ikinci maçı oldukça net ve dominant bir galibiyet alan Hanwha Life Esports seriyi 2-0’a getirmeyi başardı. Diğer yandan Beyond Gaming oldukça hatalı bir maç geçirdi. Maçın en çok skor alan oyuncusu 8/1/6 Miss Fortune performansıyla Deft oldu.

Üçüncü maç Beyond Gaming, Hanwha Life Esports’a karşı hiçbir direnç gösteremedi. Hanwha Life Esports seriyi 3-0 net skor ile kazanarak Ana Gruplara katılmayı garantiledi. Beyond Gaming turnuvaya veda etti. Hanwha Life Esports Ana Gruplara C grubuna yerleşti.

İkinci beş maçlık seri Okyanusya temsilcisi PEACE ve Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 arasındaydı. İlk maç PEACE karşılaşmaya güzel başlamışken yaptığı küçük hatalar sayesinde Cloud9 kazanmayı başardı. Maça damga vuran oyuncu attığı güzel ultiler ile 8/1/5 Wukong performansyıla Fudge oldu.

Serinin ikinci maçı Cloud9 hiç zorlanmadan durumu 2-0’a getirmeyi başardı. Kuzey Amerika temsilcisi Ana Gruplara bir maç uzaklıkta. Maçın en çok skor alan oyuncusu 10/2/6 Olaf performansıyla Blaber oldu.

Serinin üçüncü maçı PEACE hiçbir şekilde direnç gösteremeden seriyi kaybetti. Cloud9 seriyi 3-0 kapatarak Ana Gruplara yükselmeyi kazanan son takım oldu. Maçın en çok skor alan oyuncusu 7/0/6 Lucian performansı ile Zven oldu. Bu sonuçlar ile birlikte Ana Gruba yükselen dört takım ve grupları belli oldu. Cloud9 A grubuna, DetonatioN FocusMe B grubuna, Hanwha Life Esports C grubuna ve son olarak LNG Esports D grubuna yerleşti.