League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ön Eleme Aşamasında 4. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 15:08

Bugün oynanan beş maçlık serilerden ilk maç temsilcimiz Galatasaray Espor ve Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming arasında gerçekleşiyor. İlk maç güzel başlayan Beyond Gaming, yaptığı hatalar ile oyunu kapatamadı ve temsilcimiz ilk maçı alarak seriyi 1-0 hale getirdi. En çok skor ve yaptığı oyunlar sayesinde maçın oyuncusu 7/1/7 Zoe performansıyla Bolulu oldu.

Serinin ikinci maçı yine aynı şekilde başladı. Rakibin yaptığı hatalar sayesinde maça tutunmayı başaran temsilcimiz Galatasaray Espor durumu 2-0’a getirdi. Maçın en çok skor alan oyuncusu 10/5/8′ Miss Fortune performansıyla Alive oldu.

Serinin üçüncü maçı Beyond Gaming oldukça net bir galibiyet ile durumu 2-1’e getirmeyi başardı. Maçın en çok skor alan oyuncusu 8/2/9 Miss Fortune performansıyla Doggo oldu. Temsilcimiz Galatasaray Espor bir maç daha kazanırsa üst tura çıkabilmek için Hanwha Life Esports’un rakibi olacak.

Serinin dördüncü maçı Beyond Gaming net ve dominant oyunucu ile maçı kazanmayı başardı. Beyond Gaming bu zafer ile durumu 2-2’ye getirmeyi başardı. Maçın en çok skor alan oyunucusu 11/0/8 Miss Fortune performansıyla tekrardan Doggo oldu.

Serinin beşinci ve son maçı Beyond Gaming temsilcimiz Galatasaray Esporu yenerek üst turda Hanwha Life Esports’un rakibi oldu. Temsilcimiz Galatasaray Espor maalesef bu yenilgi ile birlikte turnuvaya veda etti. Serinin en değerli oyuncusu 5/1/6 Miss Fortune performansı ile Doggo oldu.

Günün ikinci serisi Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga ile Okyanusya temsilcisi PEACE arasındaydı. İlk maç Brezilya temsilcisi gayet dominant bir performans ile maçı kazanmayı başardı. Bu galibiyet ile birlikte seride 1-0 öne geçti. Maçın oyuncusu 15/3/4 skor ile TitaN oldu.

İkinci maç ise tam tersi gerçekleşti. Okyanusya temsilcisi PEACE güzel bir performans ile ikinci maçı kazanarak durumu 1-1’e getirmeyi başardı. Maçın en değerli oyuncusu 8/0/6 Sylas performansı ile Tally oldu.

Üçüncü maç Okyanusya temsilcisi PEACE temiz bir oyunla rakibini yenerek durumu 2-1 e getirmeyi başardı. Maçın en çok skor alan oyuncusu 9/1/6’lık Aphelios performansı ile Violet olurken, diğer yandan maça en çok etki eden oyuncu 7/1/9’luk Lilia performansı sergileyen Babip oldu.

Serinin dördüncü maçı Brezilya temsilcisi büyük farkla kazanmayı başardı. Bu zafer ile birlikte Brezilya temsilcisi durumu 2-2’ye getirdi. Maçın en değerli oyuncusu 5/1/7 Lee Sin performansı ile Aegis oldu.

Serinin beşinci maçı Okyanusta temsilcisi PEACE temiz galibiyet alarak seriyi 3-2 kazandı. Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga ise turnuvaya veda etti. Bununla birlikte yarın ki üst tura çıkmak için mücadele edicek takımlar belli oldu. Yarın ilk maç Beyond Gaming vs Hanwha Life Esports, ikinci maç PEACE vs Cloud9 arasında gerçekleşicek. Maçlar beş maçlık seriler halinde oynanacak üç maç kazanan takım ana gruplara kalmaya hak kazanacak.