League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ön Eleme Aşamasında 2. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 14:46

Günün ilk maçında Kore temsilcisi Hanwha Life Esports ve Okyanusya temsilcisi PEACE karşı karşıya geliyor. Oldukça net bir şekilde oynayan Hanwha Life Esports zorlanmadan maçı kazanmayı başardı. Maça damga vuran oyuncu 8/2/6’lık Taliyah performansı ile Willer oldu.

Günün ikinci maçı Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga ile Çin temsilcisi LNG Esports karşılaştı. Seçim ekranını çok iyi geçiren Brezilya temsilcisi oyuna da gayet iyi başladı. Maalesef devamını getiremeyen Brezilya temsilcisi maçı kaybetti. Diğer taraftan Çin temsilcisi bu galibiyet ile birlikte durumunu 3-0’a getirerek B grubunda lider olmaya devam ediyor. Maçın en çok skor alan oyuncusu 6/0/5’lik Lucian performansı ile Light oldu.

Günün üçüncü maçına Latin Amerika temsilcisi INFINITY vs Okyanusya temsilcisi PEACE ile devam ediyoruz. İki takımında oldukça basit hatalar yaptığı maç izledik diyebiliriz. PEACE oyunun sonlarına doğru maçı kendi tarafına döndürmeyi başardı ve galibiyeti hanesine yazdırdı. Diğer yandan INFINITY aldığı bu mağlubiyet ile tek bir şansı kaldı. Eğer Çin temsilcisi LNG Esports’u yenebilirler ise sıralama yarışmasına girmeyi başarıcaklar. Maçın en çok skor alan oyuncusu 8/4/7 Lilia performansı ile Babip olurken, öte yandan maçı ayakta tutmayı başaran oyuncular güzel İrelia performansı ile Tally ve kusursuz takım savaşı oynayan Xayah performansı ile Violet oldu.

Günün dördüncü maçı Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga ile Kore temsilcisi Hanwha Life Esports karşı karşıya geldi. İki takımında oldukça yakın mücadele ettiği maçta, Kore temsilcisi oyunu kopararak galip gelmeyi başardı. Maçın en çok skor alan oyuncusu 9/2/3 Kaisa performansıyla Deft olurken, maçı ayakta tutan oyuncu 1/0/10 skorla Chovy oldu. Bu karşılaşma ile B grubu 2. günü sona erdi.

Güne A grubu ile devam ediyoruz. Beşinci maç Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming ve Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 karşılaştı. Karşılaşmayı kazanan taraf Cloud9 oldu. En çok skor alan oyuncu 8/1/5’lik Ezreal performansıyla Zven olsada, maça 6/5/7 Sylas skoru ile Perkz bitirici darbeyi vurmayı başardı.

League of Legends’da altıncı maç temsilcimiz Galatasaray Espor, Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe karşılaştı. Maalesef temsilcimiz yaptığı oyun içi hatalar sebebiyle karşılaşmayı kaybetti. Temsilcimiz günün son maçında eğer Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 yenebilirse grubu birinci bitirme şansını sürdürecek. Diğer yandan maça damga vuran oyuncu 4/1/5 Urgot performansı ile Evi oldu.

Günün yedinci maçı Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming ile Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Unicorns of Love karşı karşıya geldi. Beyon Gaming net bir oyun ile rahat galibiyet almayı başardı. Maça damga vuran oyuncu 8/0/4 Ezreal performansı ile Doggo oldu.

Günün sekizinci ve son karşılaşması temsilcimiz Galatasaray Espor ve Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 arasında gerçekleşti. Maça iyi başlayan Cloud9 galibiyeti alarak grupta lider konumuna geldi. Maçın en fazla skor alan oyuncusu 7/2/10 ‘luk Taliyah performansıyla Blaber oldu.

Bununla birlikte Ön Eleme Aşamasının A ve B grubu ikinci günü tamamlandı.