League Of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Grupları Belli Oldu!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx

İzlanda’da gerçekleşecek 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası, 22 Eylül Çarşamba günü yapılan kura çekimi ile birlikte gruplar belli oldu.22 takımın kıyasıya mücadele edeceği aralarında temsilcimiz Galatasaray Espor’nda olduğu gruplara bir göz atalım.

Temsilcimiz Galatasaray Espor bir ön eleme aşama takımı ve ön aşamada A ve B grubu oluyor. A ve B takımından ikişer takım ana gruplara çıkabiliyor.A grubu yeterince zorluyken B grubu daha çok birbirine yakın takımlardan oluşuyor.

A grubunda, Kore temsilcisi Hanwa Life Esports, Çin temsilcisi LNG Esports, Latin Amerika temsilcisi INFINITY, Okyanusya temsilcisi PEACE, Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga takımları bulunuyor.Bu grup için tek söylemem gereken şey iki büyük favori bölge takımının aynı grupta olması ve her gruptan iki takım çıkacağı için diğer takımlar için zor gözüken bir grup.

B grubunda, Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming, Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9, Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Unicorns of Love, Türkiye temsilcisi Galatasaray Espor, Japonya DetonatioN FocusMe takımları bulunuyor.Bu grupta iki büyük bölge net olarak favori değil, çünkü güç olarak takımlar birbirine çok yakın gözüküyor.Açıkcası herkes birbirinden maç çalabilicek güçte.

A ve B grubundan çıkmayı başaran ikişer takım ana gruplara kalıcak.Ana gruplar ise şöyle; A grubunda son dünya şampiyonu Kore temsilcisi DWG KIA, 2019 dünya şampiyonu FunPlus Phoenix, Avrupa üçüncüsü Rogue ve son olarak ön elemeden katılacak bir takım.Açıkcası bu grupta net şekilde iki favori takım var biri DWG KIA, diğeri ise FunPlus Phoenix, Rogue son zamanlarda performans düşüklüğü yaşayan bir takım ve ön eleme grubunda gelicek diğer takım ise maalesef bu gruptan çıkması zor görünüyor.

B grubunda Çin şampiyonu EDward Gaming, Kuzey Amerika şampiyonu 100 Thieves, Kore üçüncüsü T1 ve ön eleme aşamasından katılacak bir takım.Kuzey Amerika normalde kurada ilk torbada yer alan takımdı fakat son zamanlarda performans düşüklüğü yaşayan bölge olduğu için yerini Güneydoğu Asya takımlarına bıraktı.Bu grupta güçlü gözüken EDward Gaming, ama kesinlikle T1 takımına dikkat etmek gerekiyor.

C grubunda Güneydoğu Asya şampiyonu PSG.Talon Esports, Avrupa ikincisi Fnatic, Çin üçüncüsü Royal Never Give Up ve ön elemeden katılacak bir takım.Bu grupta ne kadar son zamanlarda yükselen bir bölge olan Güneydoğu Asya bölgesi olsa da bana kalırsa Fnatic ve Royal Never Give Up’dan güçlü takım değiller.

D grubunda Avrupa şampiyonu MAD Lions, Kore ikincisi Gen.G, Kuzey Amerika temsilcisi Team Liquid ve son olarak ön elemeden katılacak bir takım. Bu grupta eğer LNG Esports ön eleme aşamasından çıkar ve bu gruba düşer ise işler gerçekten karışır.Onun dışında MAD Lions bu grupta herkesten maç alabilicek bir takım.Bu sene gruplar birbirine çok yakın ve her takım birbirinden maç koparacak şekilde.Ne kadar yorum yapsamda Dünya Şampiyonasında bir anda patlayan çok takım var.