League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çeyrek Finaller 4. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 18:51

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasında, bugün çeyrek finallerin son günü. Bugün oynanacak seri Gen.G ve Cloud9 arasında. Öncelikle Gen.G kadrosunda ki kilit oyuncular ile başlayalım. Gen.G orta koridoru BDD ve nişancısı Ruler. BDD yıllardır oynayan bir oyuncu aslında kendi liginde her zaman çok iyi oynayıp işler playofflara geldiğinde çöküşe geçen bir oyuncu, fakat bu sene Dünya Şampiyonasında harikalar yaratıyor. Ruler ise zaten daha önce Dünya Şampiyonluğu yaşamış tecrübeli bir oyuncu, ayrıca performansı hep iyi olan oyunculardan biri. Kendisi bana kalırsa dünyanın en iyi nişancılarından. Cloud9 ise orta koridor Perkz ve destek oyuncusu Vulcan’ın yaptığı oyunlara bakıyor diyebilirim. Perkz bana göre en iyi batılı oyunculardan biri ve bazen takımı verdiği kararlar ile yukarı çekebiliyor. Vulcan ise yaptığı güzel ve beklenmedik oyunlar ile rakibi şaşırtabilen bir oyuncu. Bu seride iki takımda birbirini yenebileceğini düşünüyorum. Ama bana göre Gen.G bir tık önde. O zaman serinin ilk karşılaşmasına geçelim.

League of Legends’da GEN vs C9

League of Legends Serinin İlk Karşılaşması: GEN vs C9

İlk karşılaşma şampiyon seçim ekranında C9 Perkz’ün, Yasuo seçimiyle başladık. Perkz’ün sevdiği şampiyon olduğunu söyleyebilirim. Oyun iki takım içinde çok hızlı başladı. Cloud9 destek oyuncusu Vulcan alt koridorda çok hatalı bir oyun oynadı, bunu gören Gen.G alt koridoru Vulcanı cezalandırarak ilk kanı hanesine yazdırdı. Cloud9 üst koridoru Fudge ise rakip üst koridoru tek başına düşürerek skoru eşitlemiş oldu. Orta oyuna kadar Cloud9 yaptığı, bütün oyunlara güzel cevap veren Gen.G oyunu önde götürüyordu.Ancak dakika 24’te orta koridorda çıkan savaşta Gen.G Ruler pozisyon hatası yaptı. Bunu fark eden Cloud9 üst koridoru Fudge, arka taraftaki toteme ışınlan atarak iki kişiyi havaya kaldırarak Yasuo ile güzel bir kombo yaptı. Cloudp savaşın geri kalanını kazanarak katliam yaptı. Ardıdan baron alan takım alt koridordan rakibin inhibitör kulesine kadar açmayı başardı. Sonrasında üst koridorda Vulcanın kötü denemesi yüzünden, Gen.G iki kişi çıkarmayı başardı. Üst koridorda BDD’^yi tek başına gören Cloud9, BDD’yi düşürmek için çok zaman harcadı ve o sırada Gen.G rakibin inhibitörünü açmayı başardı. Ardıdan Kadim ve Baron alan Gen.G karşılaşmayı 42 dakikada bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçti.

League of Legends Serinin İkinci Karşılaşması: C9 vs GEN

İkinci mücadele tamamiyle Gen.G’nin önde olmasıyla başladı. C9 Perkz orta koridorda rakibin yeteneklerine hiç saygı göstermedi ve rakibinden sersemletme yiyip ilk kanı verdi. İlk kanı alan Gen.G aldığı bu üstünlükle üst koridora kule altı yaparak rakibi düşürdü. Mücadelenin ortalarına doğru büyük farkla önde olan Gen.G neredeyse hatasız bir maç oynayarak rakibine sadece 4 skor verdi. 26 dakika süren mücadelede Gen.G temiz bir galibiyet alarak seriyi 2-0’a getirmeyi başardı.

League of Legends Serinin Üçüncü Karşılaşması: C9 vs GEN

Cloud9 mücadeleye çok iyi başlayan taraftı. Bu sefer Perkz ve Blaber ikilisi dakika 3’te ilk kanı almayı başardılar. Rakibin orta koridorunu geri düşüren ikili, gayet iyi bir oyun sergiledi. Fakat Gen.G güzel bir cevap verdi dakika 4’te rakibin üst koridoruna güzel bir kule altı yaparak düşürdüler. Ejder önünde çıkan savaşta , iki kişiyi düşürdüler ve skorların ikiside Miss Fortune’da kaldı. Aldığı skorlar ile oyuna güçlü başlayan Miss Fortune ile neredeyse çıkan her savaşı kazandılar. Ancak Zven, Miss Fortune ile ne kadar öne geçsede Ejder önünde çıkan savaşta, BDD harika bir dürtme ve sersemletme attı. Sersemletme yediğini gören Gen.G takımı Zven’i düşürerek takım savaşsını kazandı. C9 Zven ise bu hatayı maalesef sadece burada yapmadı. Gen.G orman oyuncusu Clid Lee Sin ile rakibe görülmeden arkalarına sızmayı başardı. Orta koridorda Miss Fortune takımına fırlatmayı başardı ve takım savaşını kazandırdı. Aldıkları bu takım savaşı ile mücadelede ki tempo Gen.G’ye geçti. Tempoyu alan takım ormanda çıkardıkları savaş ile mücadeleyi kazanmayı başardı. Gen.G seriyi 3-0 kapatarak yarı finale yükselen son takım oldu.

League of Legends’da Gen.G yarı finale yükseldi!

Yarı Finaller:

Bu seri ile birlikte yarı finaller belli oldu. Yarı finaller 30 Ekim’de başlayacak. Seriler saat 15:00’da başlayacak ve ilk serimiz DWG Kia – T1 arasında gerçekleşecek. İkinci serimiz 31 Ekim Pazar günü EDward Gaming – Gen.G arasında gerçekleşecek. Kazanan takımlar 6 Kasım’da gerçekleşecek League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Büyük Finaline adını yazdıracak.