League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çeyrek Finaller 3. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 01:30

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasın’da bugün oynanacak seri DWG Kia ve MAD Lions arasında gerçekleşecek. 2020 League of Legends Dünya Şampiyonu DWG Kia bur karşılaşmada en favori takım olarak görülüyor. Çünkü şu ana kadar yenilmeden çeyrek finale çıkmayı başardılar. Diğer yandan MAD Lions aslında sallantılı bir takım diyebiliriz. Çünkü bu takım iyi gününde ortalığı yıkıp geçiyor ama kötü gününde hepsi dibe batabiliyor. Fakat şöyle bir gerçek var ki MAD Lions takım savaşlarını çok iyi yapan takımlardan biri. DWG Kia ise hem takım savaşları hemde oyun içi stratejileriyle tam anlamıyla muazzam bir takım diyebiliriz. O zaman seride ilk maçımıza geçelim.

League of Legends’da DK vs MAD

League of Legends Serinin İlk Karşılaşması: DK vs MAD

Damwon Kia gerçekten şampiyonluğa göz kırptığını söylebiliriz. Erken oyunda aldıkları üstünlükleri, rakiplerine avantaj vermeden çok iyi kullandılar. Özellikle DK üst koridoru Khan üst koridorda aldığı tek başına skorla maçı sürükleyip götürdü. MAD ise mücadele içerisinde çok varlık sürdüremedi. DK rakip alt koridoru erken oyunda darlayarak oyundan düşürmeyi başardılar. MAD destek oyuncusu Kaiser koridordan her ayrıldığında DK alt koridoru, koridorda tek kalan Carzzy’i düşürmeyi başardı. 29 dakika süren mücadelede MAD Lions rakibi Damwon Kia’dan sadece 3 skor alabildi. DK ilk karşılaşmayı kazanarak seride 1-0 öne geçti.

League of Legends Serinin İkinci Karşılaşması: MAD vs DK

Bu sefer oyuna MAD hızlı başladı. Üst koridorda güzel bir baskınla DK’dan ilk kanı almayı başardılar. Ardından DK rakibin üst koridorunu temiz bir kule altı yaparak kesti. MAD oyunu önde götürmeyi başardı. Yaptıkları savaşlar ile avantajlı çıkan taraf oldu. Ancak oyunun ortalarına doğru orta koridorda yaptıkları hatalı bir takım savaşı DK’nın oyuna geri dönmesine sebep oldu. Oyuna geri dönen DK yaptıkları hiçbir savaşı kaybetmedi. Rakibin verdiği avantaj ile baron almayı başardılar ve ardından alt koridorda çıkan savaşı kazandılar. 35 dakika süren mücadelede orta koridordan çıkan takım savaşın’da DK galip gelerek oyunu bitirmeyi ve seride 2-0 öne geçmeyi başardı. Açıkcası MAD oyuncuların çok üzüleceği bir maç olacağını söylemek yanlış olmaz. Ellerinde olan bir mücadeleyi resmen rakibe hediye ettiler diyebiliriz.

League of Legends Serinin Üçüncü Karşılaşması:

Serinin üçüncü maçında DK mücadeleye önde başladı. Özellikle üst koridor Khan seri boyunca çok iyi oynadı. Rakibini erken oyunda tek başına düşürmeyi başardı. MAD tarafında ise oyun hiç istediği gibi gitmiyordu. DK sürekli öne geçmeyi başarıyordu. Ancak şunu söylemeliyim ki DK’nın en zayıf oyuncusu olarak görülen destek oyuncusu BeryL seri boyunca gerçekten harika oynadı. Dakika 22’de çıkan baron önü savaşta MAD rakibin dört oyuncusunu düşürerek karşılaşmaya tutundu. Ancak çıkan ejder savaşında DK güzel bir takım savaşı çıkararak oyunu 39. dakika’da bitirmeyi ve seriyi 3-0 kazanmayı başardı. MAD Lions turnuvaya veda ederken, T1’ın yarı final rakibi Damwon Kia oldu.

Damwon Kia şu ana kadar 2021 League of Legends Dünya Şampiyonasın’da yarı finale kadar hiç yenilmeden çıkmayı başaran tek takım oldu. Kazanma oranları %100 olan takım gerçekten en favori şampiyonluk adayı. MAD Lions ise eminim ikinci maçta tekrar olmak isteyeceklerdir. Eğer ikinci mücadeleyi kazanabilselerdi belki de farklı bir seri izliyor olabilirdik.

League of Legends’da DWG Kia yarı finale yükseldi!

Diğer karşılaşmalar:

25 Ekim saat 15:00 ‘da oynanacak Gen.G vs Cloud9 serisinde kazanan yarı finalde EDward Gaming rakibi olacak. Gen.G ve Cloud9 serisi hakkında tek düşüncem Cloud9’ın, Gen.G’ye göre biraz daha zayıf kalması. Açıkcası Gen.G yenilemeyecek bir takım değil hatta Cloud9’ın karşısına gelebilecek en iyi takım diyebiliriz. Ama şunu unutmamalıyız Gen.G orta koridoru BDD çok iyi bir turnuva geçiriyor ve yanında belkide dünyanın en iyi taşıyıcısı Ruler var. Cloud9 bu ikinci oyuncuyu durdurabilirse seriyi kazanma şansı olduğunu düşünüyorum. Yarı finalde olan takımlardan biride EDward Gaming. İzlediğim RNG serisinde gerçekten kendileri gibi oynamıyorlardı. Acayip bir hatalı karşılaşma geçirdiler. Eğer böyle devam ederlerse yarı finalde yine favori takım olmalarına rağmen, karşısına Gen.G ve Cloud9 takımlarından hangisi gelirse gelsin yenilebilirler gözüyle bakıyorum. Diğer yarı finalimiz ise belli oldu T1 vs DK. Bu seride iki takımında favori olucağını düşünüyorum DK yarı finale kadar hiç yenilmedi, T1 ise acayip iyi bir performans sergileyerek yükselişe geçti. Gerçekten bu iki takım arasında ner bir favori olduğunu söylemek zor. Bu serinin iyi geçiceğini düşünüyorum.