League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çeyrek Finaller 2. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 19:48

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası çeyrek finaller heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Bugün oynanacak beş maçlık seri Royal Never Give Up ve EDward Gaming arasında. Bu mücadeleden sonra iki Çin temislcisinden sadece biri yarı finale çıkabilecek. İki takımında farklı stillerde oynadığını söylemek yanlış olmaz. İki takımdan kilit oyuncu seçmek istesem kesinlik RNG üst koridoru Xiahou ve EDG alt koridoru Viper derdim. EDward Gaming buraya Çin şampiyonu olarak geliyor ve finalde alt koridorları Viper gerçekten mükemmel bir seri oynadı. RNG ise League of Legends 2021 MSI şampiyonu ve Çin’de üçüncü takım konumunda geliyorlar. O zaman serinin ilk maçına geçelim.

League of Legends’da RNG vs EDG

League of Legends Serinin ilk karşılaşması: EDG vs RNG

Erken oyunda tamamiyle RNG üstünlüğünde geçen bir mücadeleydi. RNG ormancısı Wei orman içinde yaptığı hata ile skorlar eşitlenmişti. Fakat RNG üst koridoru Xiahou üst koridorda tek başına aldığı skor ile tekrar avantaj RNG tarafına geçti. EDward Gaming ise dördüncü ejder için çıkan savaşta RNG ejder ruhunu almayı başardı ama arkasından dört skor vererek EDward Gaming bir nebzede olsa toparlamasını sağlamıştı. Ardından baronu denemeye çalışan EDward Gaming, RNG orta koridoru Cryin tarafından verdiği güzel bir hasar ile barondan vazgeçtiler. Baronu RNG almaya başardı ve son olarak Kadim Ejder önünde hiçbir skor vermeden kazanan RNG seriyi 1-0’a getirmeyi başardı.

League of Legends Serinin İkinci Karşılaşması: EDG vs RNG

İkinci mücadelede League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasunda RNG tarafından orta koridoru uzun süredir seçilmeyen Annie tercihi geldi. Ama RNG erken oyunda çok büyük hatalar yaoptı ve EDG tarafından seçilen Olaf tercihi erken oyuna 3 skor ile başladı. Bu skorları direk avantaja dönüştürmeyi başardılar. Diğer yandan RNG rakibin bir kaç yerde hatasını gördü ve yaptığı savaşlar ile maça tutunmaya çalıştı. Annie tercihi ise çok işe yaramadığını söylemek yanlış olmaz.RNG üst koridoru Xiahou yine fena bir maç geçirmesede maalesef takımını sırtlamaya yetmedi. EDward Gaming ise aldığı bu galibiyet ile seriyi 1-1!e getirmeyi başardı.

League of Legends Serinin Üçüncü Karşılaşması: RNG vs EDG

Üçüncü karşılaşmada RNG erken oyunda yine avantajlı başlamıştı. İki takımda beklentilerin altında bir oyun oynadığını söylemek isterim. Maçta skorlar ne kadar RNG tarafında olsada herşey EDG’nin istediği gibi gidiyordu. Geç güçlenen bir takım kompozisyonları vardı. Maçın en hatalı oyuncusu EDG Flandre sürekli yanlış oyunlar yaparak maç boyunca her savaşta neredeyse ölen ilk isim oldu. Buna rağmen EDG alt koridoru Viper ve Meiko harika pozsiyonlar alarak takım savaşlarını döndürdü. Bir türlü bitmek bilmeyen mücadele RNG ormancısı Wei iki kere art arda baronu rakibe çaldırmayı başardı. İkinci baron çalışında EDward Gaming 38 dk da oyunu bitirmeyi ve seriyi 2-1 e getirip öne geçmeyi başardı.

League of Legends Serinin Dördüncü Karşılaşması: RNG vs EDG

RNG Annie seçimini tekrar yaptı. Erken oyunda EDG JieJie yine 2 skor alarak büyük üstünlükle başladı. Fakat bu sefer RNG Cryin, Annie seçimi büyük etki yaratmayı başardı. Çıkardıkları savaşlar ile RNG avantajı eline almayı başardı. Özellikle bot kulesinde RNG’nin aldığı mükemmel katliam, iki takımın arasındaki farkı iyice açtı. EDG ne kadar dirensede 26. dk’da RNG arasında 10.000 altın farkı oluşmuştu. Baronu almayı başaran RNG orta inhibitör kulesinde yaptığı güzel savaş ile seriyi 2-2 getirmeyi ve beşinci maça götürmeyi başardı.

Leagye of Legends Serinin Beşinci Karşılaşması: EDG vs RNG

EDG bir önceki karşılaşmadan ders almış gibi duruyor. Şampiyon seçim ekranında Annie ve Kennen şampiyonlarını yasaklayarak rakibin elinden aldılar. Erken oyunda RNG alt koridoru, EDG alt koridorunu çok güzel yemledi ve 2 skor alarak oyuna güzel bir başlangıç yaptılar. EDG rakip ormancı RNG Wei’yi ormanda yakalayarak oyundan düşürmeyi başardılar. Alt koridorda çıkan takım savaşında katliam yapmayı başaran EDG, aldığı bu büyük avantaj ile oyunu kazanmayı başardılar. Seriyi 3-2 kazanan EDG yarı finale yükselmeyi başardı. RNG ise turnuvaya veda etti. Turnuvaya dört temsilcisi ile gelen Çin, artık yoluna tek temsilci ile devam ediyor.

League of Legends’da EDG yarı finale yükseldi!

Diğer karşılaşmalar:

EDG’nin yarı finalde rakibi pazartesi günü oynanacak Gen.G – Cloud9 mücadelesinden sonra belli olacak. Diğer yandan yarın DWG Kia ve MAD Lions mücadelesi oynanacak ve kazanan T1’nın yarı final rakibi olacak.