League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çeyrek Finaller 1. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 18:32

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonu heyecanı son gaz devam ediyor. Ana gruplardan çıkan 8 takımın mücadele ediceği çeyrek finaller başladı. Bu 8 takım T1. Hanwha Life Esports. Royal Never Give Up, EDward Gaming, DWG Kia, MAD Lions, Gen.G ve son olarak Cloud9 oldu. Sekiz takımdan sadece dört takım yarı finale çıkabilecek. League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası genel olarak Çin ve Kore takımlarının domine ettiği bir turnuva olmayı başardı.

Dört Kore takımı çeyrek finale kadar çıkarken, dört Çin takımından ikisi çeyrek finale çıkabildi, diğer yandan Kuzey Amerika yıllar sonra çeyrek finale bir takım çıkarmayı başardı. Diğer yandan Avrupa takımları bu turnuva da sadece bir takım zorla da olsa çıkarmayı başardı. Çeyrek finaller dört gün sürecek ve beş maçlık seri üzerinden bir karşılaşma olacak. Günün karşılaşmasında T1 vs Hanwha Life Esports yarı finaller için karşı karşıya gelicek. Dört Kore takımından bir takım bugün turnuvaya veda edecek. O zaman T1 ve Hanwha Life Esports serisinin ilk maçıyla başlayalım.

League of Legends’da T1 vs HLE

League of Legends Serinin İlk Mücadelesi: T1 vs HLE

İki takımda oldukça güzel bir mücadele sergiledi diyebiliriz. Ama T1 bir adım önde gibiydi. T1 ormancısı Oner’in üst koridordan aldığı ilk kan karşılaşmaya oldukça iyi başlamasını sağladı. Özellikle T1 alt koridor oyuncusu Gumayusi seçtiği Aphelios şampiyonuyla harika bir karşılaşma oynadı. Baron önünde çıkan bir savaşta aslında Hanwha Life Esports acaba mücadeleye geri döner mi dedim. Fakat T1 o savaştan sonra daha fazla riske girmeden mücadeleyi kapatmayı başardı. Son savaşta attığı üç kişilik Orianna ultisi ve Aphelios ultisi T1’a zaferi getirmeyi başardı. T1 seride 1-0 önde başladı.

Serinin İkinci Mücadelesi: HLE vs T1

Serinin ikinci mücadelesinde bu sefer işler Hanwha Life Esports için kötü gitmeye başladığını söyleyebiliriz. T1’ın oyununa hiçbir şekilde karşılık veremeyen Hanwha Life Esports mücadelenin içinde hiçbir varlık gösteremedi. Hanwha Life Esports’un en iyi oyuncusu görülen Chovy’nin performansı takıma tek başına yetmediği rahatlıkla söylenebilir. T1 orta koridoru Faker ise mükemmel bir seri geçirmeye devam ediyor. Fakat sadece Faker değil bütün takım acayip iyi bir seri geçirmeye devam ediyor. 30 dk süren karşılaşma da HLE sadece 2 skor alabildi. Karşılaşmadan T1 galip gelerek seriyi 2-0’a getirdi ve yarı finale sadece bir sayı uzaklıkta.

Serinin Üçüncü Mücadelesi: HLE vs T1

Serinin üçüncü mücadelesinde T1 League of Legends 2021 Dünya Şampiyonu adaylığına göz kırptığını söylebiliriz. Tamamiyle dominat bir oyun ile mücadeleyi 3-0 kapatıp adını yarı finale yazdıran ilk takım oldu. Hanwha Life Esports ise turnuvaya kötü bir seri sergileyerek veda etti. Özellikle orta koridorun en iyilerinden biri olarak görülen HLE Chovy, bu seride kilit oyuncu olarak görülüyordu. Fakat Chovy’nin gösterdiği iyi performans takımı taşımaya yetmediğini söylemek yanlış olmaz. Oynanan üç karşılaşmada da takımı hiçbir varlık gösteremedi.

League of Legends’da T1 yarı finale yükseldi!

Diğer karşılaşmalar:

T1 rakibi DWG Kia vs MAD Lions mücadelesinden sonra belli olacak. Bu seride DWG Kia’nın büyük favori takım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Fakat MAD Lions’ın karşılaşmalarını izlediğimizde çabuk pes etmeyen bir takım olduğunu görüyoruz. Şunu unutmayalım DWG Kia League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu olmuş bir takım ve hala şampiyonluk adayı. Ana gruplardan yenilmeden çeyrek finale çıkmış bir takımdan bahsediyoruz. MAD Lions ise ana gruplardan son anda çıkmış bir takım, neredeyse eleniyorlardı. Oldukça hatalı bir oyun oynasalar da takım savaşlarını çok iyi yapan bir takım olduğunu biliyoruz. 24 Ekim Pazar günü saat 15.00 da başlayacak olan DWG Kia vs MAD Lions mücadelesinden T1 rakibinin kim olduğunu öğreneceğiz.

Yarın ise Royal Never Give Up ve EDward Gaming maçını izliyor olacağız. EDward Gaming’in kesinlikle bu seride favori takım olduğunu söyleyebiliriz. Ancak unutmamak lazım ki Royal Never Give Up League of Legends 2021 MSI Şampiyonu olmuş bir takım. RNG üst koridoru Xiahou gerçekten rolünün en iyisi olduğunu kanıtladığını düşünüyorum. O yüzden RNG bu seride süpriz yaparsa şaşırmam. Bu serinin kazananı yarı finale çıkacak ve rakibi Gen.G vs Cloud9 serisinin kazananı olacak. Bu serinin favorisi ne kadar Gen.G olsada Cloud9 sürpriz yapmaya meyilli bir takım. İleride ne olacağını hep birlikte göreceğiz.