League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ana Gruplar 7. Gün D Grubu Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 23:33

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasında güne D grubu ile devam ediyoruz. Grupta Kore temsilcisi Gen.G, Çin temsilcisi LNG Esports, LEC Şampiyonu MAD Lions ve Kuzey Amerika temsilcisi Team Liquid yer alıyor. Bu grupta kimin favori olduğu anlamak açıkcası çok zor. Çünkü güç dengesi olarak takımlar birbirine çok yakın. O zaman ilk mücadeleye geçelim.

League of Legends günün ilk mücadelesi : GEN vs MAD

Karşılaşma hakkında birşey söylemek isteseydim kesinlikle BDD derdim. O hiçbir görüşü olmadan attığı iki kişilik sersemletme, o da yetmez oyunu bitiren hamlesi gerçekten harika bir karşılaşma oynadı. Diğer yandan MAD Lions bence kötü cevaplar vermedi özellikle gizli aldıkları baron çok iyiydi. Fakat bireysel hatalar yüzünden ve oyun sonunu getiren baron çalınma hamlesi onlara oyunu kaybettirdi. Gen.G bu galibiyet ile grupta 3-1 lider konumuna gelirken MAD Lions için işler zora girmeye başladı.

Günün ikinci mücadelesi: LNG vs TL

Team Liquid temiz bir oyun oynayarak galibiyeti kaptı. Özellikle TL Jensen harika bir Le Blanc performansı izlettirdi. Diğer yandan LNG Esports acayip dağınık gözüktü. LNG icon gerçekten kötü bir karşılaşma geçirdi. Team Liquid aldığı bu galibiyet ile D grubun da dengeleri değiştiriyor.

Günün üçüncü mücadelesi: GEN vs LNG

Tamamiyle LNG tarafında geçen bir karşılaşmaydı.Özellikle LNG Ale Fiora ile harikalar yarattı. Diğer tarafta Gen.G Burdol inanılmaz kötü bir oyun oynadı. LNG Esport çok öne geçmişti fakat belli bir süreden sonra oyun içinde yavaşlamaya başladılar. Bu yavaşlamalar Gen.G tarafına yaradı. İnhitibör etrafında çıkan savaşta Gen.G Ruler iki skor çıkarmayı başardı. Tecrübeli oyuncu oyunun biraz daha uzamasını sağladı. Ancak LNG Esports çıkardığı son savaşta Iwandy ve Ale’nin güzel ikili oyunu ile Ruler’ı düşürmeyi başardılar ve oyunu kazandılar.

Günün dördüncü mücadelesi: MAD vs TL

Gerçekten çok heyecanlı bir karşılaşma izledik. MAD Lions’ın grupta ki son şansıydı. Team Liquid mücadeleye çok iyi başlayan tarafta. Fakat yapılan basit hatalar bir anda MAD Lions’ın oyuna dönmesine sebep oldu. Fırsatı bilen MAD Lions karşılaşmayı kazanmayı başardı ve grupta şansları hala devam ediyor.

Günün beşinci mücadelesi: TL vs GEN

Team Liquid zorlu bir rakibi devirmeyi başardı. Oldukça bol savaşlar dönen maçta Gen.G Ruler ne kadar iyi bir maç geçirse de maalesef karşılaşmayı kazanmaya yetmedi. Diğer yandan TL Jensen harika bir Syndra oyunuyla maçı takımına kazandırmayı başardı. Bir sonraki karşılaşma MAD Lions ve LNG Esports arasında olacak. MAD Lions kazanması durumunda dört takım eşitlik bozma mücadelesi oynayacak.

Günün altıncı mücadelesi: LNG vs MAD

Tamamiyle MAD Lions tarafında geçen bir mücadeleydi. Rakibini erken oyunda dümdüz ettiler. MAD Lions erken oyunda aldığı avantaj ile oyunu kazanmayı başardı. Bu durumda grupta bütün takımlar 3-3 durumuna geldi. Çeyrek finale çıkmak için Team Liquid ve Gen.G karşı karşıya gelirken, MAD Lions ve LNG Esports karşılaşacak. Kazanan takımlar çeyrek finallere adını yazdıracak. Ardından grup birinciliği için kazanan takımlar mücadele edecek.

Günün yedinci mücadelesi: GEN vs TL

Gen.G mükemmel oyunlar sergileyerek çeyrek finale adını yazdıran ilk takım oldu. Gen.G orta koridor oyuncusu BDD mükemmel bir turnuva geçiriyor. Seçtiği Zoe karakteriyle rakibi dürterek en kritik anlarda savaşları kazandırmayı başardı. Diğer yandan Team Liquid ise TL Jensen’in, Syndra ile baron çalmasıyla mücadeleye tutunmaya çalıştı. Fakat Gen.G korkusuz hamleler yaparak karşılaşmayı kazandı. Team Liquid maalesef turnuvaya veda etti.

Günün sekizinci mücadelesi: MAD vs LNG

Günün en güzel ve izlemesi en keyifli serisiydi. Bu mücadele de MAD Lions’ı, MAD Lions yapan nedir onu gördük. LNG maçı silip süpürürken, MAD hiçbir şekilde moral bozmadan oyuna tutundu ve karşılaşmayı kazanmayı başardı. Bu zafer ile birlikte gruptan Gen.G ile çıkmayı başardılar.

Günün dokuzuncu mücadelesi: GEN vs MAD

Grup birinciliğinin belirlendiği karşılaşmada Gen.G dikkatli oynayarak karşılaşmayı kazandı. Gen.G BDD turnuvada gerçekten bambaşka bir performans sergilemeye devam ediyor. Aynı şekilde Gen.G Ruler’da baya iyi performans gösteren oyunculardan. Gen.G bu galibiyeti ile birlikte D grubunundan birinci, MAD Lions ise ikinci çıkmayı garantiliyor. League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasın’da gerçekten sürprizlere şahit olduk. En önemli yükselişlerden biri Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 çeyrek finallere kalmasıydı. Diğer yandan çoğu kişinin favori takımı 2019 League of Legends Dünya Şampiyonu FunPlus Phoenix’in grubunu sonuncu bitirerek elenmesi.

Bugünkü sonuçlar ile bütün gruplar tamamlanmış oldu. Şimdi sıra çeyrek finallerde. League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası çeyrek final karşılaşmaları RNG vs EDG, GEN vs C9, T1 vs HLE ve DK vs MAD olarak belirlendi.