League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ana Gruplar 6. Gün C Grubu Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 13:28

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası heyecanı C grubunda kaldığı yerden devam ediyor. C grubunda Son MSI şampiyonu Royal Never Give Up, Kore temsilcisi Hanwha Life Esports, LEC temsilcisi Fnatic ve son olarak Güneydoğu Asya temsilcisi PSG.Talon yer alıyor. Fnatic alt koridoru Upset ailesel sebepler nedeniyle evine döndüğünü ve turnuvaya katılamayacağını açıklamıştı. Açıkcası bu Fnatic için çok kötü oldu. Çünkü Fnatic alt koridoru Upset oyun içinde takımın en değerli parçasıydı.Eğer Upset katılabilseydi gruptan çıkabiliceğini düşünüyordum. İlk maçımıza geçelim o zaman.

League of Legends Günün ilk mücadelesi: HLE vs PSG

Baştan sona Hanwha Life Esports tarafında geçen bir mücadele olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle yaptığı stratejiler ile rakibine avantaj vermeyen Hanwha Life Esports, rakibine çok güzel ders verdi. Hanwha Life Esports kazandığı bu karşılaşma ile durumu 2-2 ye getirerek durumu eşitlemiş oldu.

Günün ikinci mücadelesi: RNG vs FNC

İzlerken acaba bir sürpriz daha mı geliyor dediğim karşılaşmalardan biriydi. Oldukça yakın geçen mücadele de Fnatic grubun en güçlü gözüken takımından maç koparmayı başardı. Fakat maç iki tarafa da kayacak şekildeydi. Baron ve dağ ruhunu almayı başaran Fnatic, bu güçlendirmeler ile birlikte oyunu kazanmayı başardı.

Günün üçüncü mücadelesi: PSG vs RNG

PSG Talon oyunu önde götürüyordu. Ancak RNG tecrübe farkını burada ortaya koydu maalesef. PSG Talon öndeyken çıkan son savaşta RNG GALA’nın aldığı pozisyonlar sayesinde PSG Talon hiçbir şekilde ona ulaşamadı ve maçı bu son savaşta kaybetmeyi başardı. RNG bu galibiyet ile grupta 4-1 durumuna gelmeyi başardı.

Günün dördüncü mücadelesi: FNC vs HLE

Oldukça yakın geçen mücadele de Hanwha Life Esports alev ejderi ruhunu almasıyla birlikte maçı kazanmayı başardı. HLE aldığı bu galibiyetle rakibi Fnatic’i gruptan çıkma şansını sonlandırdı. Diğer yandan HLE bu galibiyeti ile grupta 3-2 duruma geldi.

Günün beşinci mücadelesi: HLE vs RNG

Hanwha Life Esports aldığı skorlar ile birlikte oyunda çok öne geçip karşılaşmayı büyük üstünlükle kapatmayı başardı. Hanwha Life bu karşılaşmayı kazanmasıyla Fnatic ve PSG Talon gruptan çıkma şansları kalmadı. Hanwha Life Esports grupta durumunu 4-2’ye getirerek gün sonunda birincilik mücadelesi için RNG ile karşı karşıya gelecek.

Günün altıncı mücadelesi: FNC vs PSG

PSG Talon güzel bir oyunla karşılaşmayı kazanmayı başardı. Bu galibiyet ile birlikte PSG Talon grubu üçüncü bitirerek turnuvaya veda etti. Diğer yandan Fnatic ise grubu bir galibiyet ile dördüncü sırada turnuvaya veda eden takım oldu.

Günün yedinci mücadelesi: HLE vs RNG

Grubun birincisi belirlemek üzere oynanan karşılaşmaydı. Oyunun başlarında iki takım da eşit olmasına rağmen RNG Gala yine mükemmel bir maç oynayarak galibiyeti takımına kazandırmayı başardı. Bu galibiyet ile birlikte RNG birinci sırada, HLE ise ikinci olarak gruptan çıkan takımlar oldu.