League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ana Gruplar 4. Gün A Grubu Sona Erdi!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 15:02

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonasın’da A grubu maçları bugün oynanarak üst tura çıkacak iki takım belirlenecek. 2020 League of Legends Dünya Şampiyonu DWG Kia, 2019 League of Legends Dünya Şampiyonu FunPlus Phoenix, LEC üçüncüsü Rogue ve son olarak LCS üçüncüsü Cloud9. Net olarak iki favori Dünya Şampiyonu takımın olduğunu görebiliriz. Fakat Dünya Şampiyonasın da sürpriz yapan takımlar olabilir. Örnek olarak 2018 League of Legends Dünya Şampiyonasın da Çin’in son takımı İnvictus Gaming Ön Eleme Aşamasında başlamıştı. Ön Eleme Aşamasından çıkmayı başaran takım Ana Gruplarda mükemmel oyunlar sergileyerek finale kadar çıktı. Finalde rakibi Fnatic’i 3-0 yenerek 2018 League of Legends Dünya Şampiyonu oldu. Neyse biz bugünkü maçlara geçelim.

Leage of Legends’da Günün İlk Mücadelesi: FPX vs DWG Kia

Günün ilk karşılaşmasına FunPlus Phoenix ve Damwon Kia mücadelesi ile başlıyoruz. Olduça sakin geçen karşılaşmada son Dünya Şampiyonu Damwon Kia, rakibin üst koridoruna yaptığı baskınlar sayesinde öne geçti. FunPlus Phoenix rakibine cevap vermeyi denedi fakat Damwon Kia rakibinin menzilinden sürekli kaçarak takım savaşlarından çıkmayı başardı. Damwon Kia’nın stratejisi takım üyelerinden ayrı oynayanları Twisted Fate ultisiyle yakalayıp öne geçmekti. Stratejisini güzel oynayan Damwon Kia karşılaşmayı kazanmayı başardı ve yenilmez bir şekilde gruptan lider çıkmayı garantiledi.

İkinci Mücadelesi: C9 vs RGE

Cloud9 karşılaşmaya avantajlı başladı. Fakat iki tarafta çok kötü bir karşılaşma sergilediler. Avantajlı başlayan Cloud9 bir anda üst koridorda Blaber’ın kuleye ölmesiyle avantaj Rogue tarafına geçti. Neyse ki Cloud9 bu hatanın farkına vararak sürekli takım halinde karşı tarafı teker teker düşürdü ve oyunu büyük bir üstünlükle kazanmayı başardı. Grupta iki takımda 1-3 durumuna geldi. FunPlus Phoenix bu iki takımı yenebilirse gruptan çıkacak ikinci takım olacak.

Üçüncü Mücadelesi: FPX vs C9

Evet yazının başında dediğim gibi her an sürpriz olabilir. Cloud9 beklenmedik anda gösterdikleri mükemmel oyun ile 2019 League of Legends Dünya Şampiyonu FunPlus Phoenix’i yendi. Hemde çok temiz oynayarak. Diğer yandan FPX Tian oyun içi veremediği kararlar ile çok kötü bir turnuva geçiriyor. Fakat Cloud9 0-3’ten 2-3 duruma gelmeyi başardı ve turnuvada gruptan ikinci çıkma yarışını sürdürüyor.

Dördüncü Mücadelesi: DWG Kia vs RGE

Maça güzel başlayan Rogue 2021 League of Legends Dünya Şampiyonun da hiç ölmeyen Showmakerı ilk öldürmeyi başaran takım oldu. Böylelikle Showmaker’ın KDA’sı bozuldu. Fakat Rogue maçı da alabilirdi. Ama yaptığı ufak hatalarla rakip takımda ki Draven’a skor vererek oyunun içine dahil ettiler. Her ne kadar Draven’ı oyun için de yakalayarak öldürseler de DWG Kia ne kadar tecrübeli olduğu burada kanıtladı. Üst koridor oyuncusu Khan, Lucian tercihi ile Beşte beş yaparak 2021 League of Legends Dünya Şampiyonasın da ilk beşte beş yapan oyuncu oldu. DWG Kia bu galibiyeti ile yenilmez şekilde devam ediyor.

Beşinci Mücadelesi: FPX vs RGE

Sürpriz üstüne sürpriz LEC üçüncüsü Rogue, 2019 League of Legends Dünya Şampiyonu’nu devirmeyi başardı. Orman rolüne seçtiği Fiddlesticks ile harikalar yaratan Inspired karşılaşmayı Rogue hanesine yazdırdı. FPX ise beklentilerin altında çok kötü bir performans ile gruptan çıkması epey bir zorlaştı. Günün son karşılaşması DWG Kia ve Cloud9 arasında eğer Cloud9 karşılaşmayı kazanırsa, gruplardan çıkan ikinci takım olacak. Fakat DWG Kia kazanırsa geri kalan üç takım arasında ikincilik için mücadeler gerçekleşecek.

Altıncı Mücadelesi: C9 vs DWG Kia

Oldukça yakın geçen bir karşılaşma izlesekte Damwon Kia oynadığı mükemmel oyun ile karşılaşmayı kazandı. Cloud9 ise bu karşılaşmayı kazanbilseydi gruptan ikinci çıkacak takım olacaktı. Ama maalesef kaybettikleri için FPX vs Rogue mücadelesinden galip ayrılan ile ikincilik mücadelesi oynayacaklar. Son Dünya Şampiyonu Damwon Kia bu zafer ile birlikte grubunu 6-0 yenilmeden kapattı. Şimdi gözler Cloud9 rakibi olmak için FPX ve Rogue karşılaşmasında.

Yedinci Mücadelesi: FPX vs RGE

İnanılmaz bir karşılaşmaydı. 2019 League of Legends Dünya Şampiyonu FunPlus Phoenix turnuvaya veda etti. LEC üçüncüsü Rogue ise inanılmaz bir karşılaşma oynayarak ikincilik için Cloud9’nın rakibi oldu. Gerçekten yazarken bile inanamıyorum benim bile favori gördüğüm takımdı FPX ama onlar bize bambaşka bir FPX izlettiler.

Sekizinci ve Son Mücadele: C9 vs RGE

Hataların telafisi olmadığı bu karşılaşma da gerçekten iki takımın çok dikkatli oynadığı bir karşılaşma izledik. Rogue destek oyuncusu Trymbi harika bir maç geçirdi. Diğer yandan Cloud9 destek oyuncusu Vulcan bir iki hata yapsa da maçı bitiricek hareketi yaparak karşılaşmayı getiren oyuncu oldu. Cloud9 aldığı bu zafer ile çeyrek finale A grubundan DWG Kia ile birlikte çıkan ikinci takım oldu.