League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ana Gruplar 3. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 19:13

Günün ilk maçı Royal Never Give Up ve Hanwha Life Esports karşı karşıya geldi. Hanwha Life Esports maça güzel başlasada oyun sonuna doğru yaptığı hatalı baron savaşında rakibine avantajı vererek karşılaşmadan mağlup ayrıldı. Royal Never Give Up bu galibiyet ile yenilmez bir şekilde C grubunun lideri konumunda devam ediyor. Maçın en değerli oyuncusu yaptığı Lee Sin oyunları ile Wei oldu.

İkinci maç MAD Lions ve LNG Esports karşılaştı. Açıkcası MAD Lions turnuvaya beklentilerin altında başladı. Diğer yandan LNG Esports ise çok iyi bir turnuva geçirmeye devam ediyor. Karşılaşmadan büyük üstünlükle galip ayrılan taraf LNG Esports oldu. Maçın en değerli oyuncusu Lee Sin ile yaptığı güzel baskınlar sayesinde oyunu kazandıran Tarzan oldu.

Günün üçüncü maçı FunPlus Phoenix ve Rogue karşılaştı. Açıkcası hiç yakın geçen bir maç değildi. FunPlus Phoenix aldığı avantajlar sayesinde maçı temiz bir galibiyet ile kapattı. FunPlus Phoenix aldığı bu galibiyet ile rakibin seçtiği Le Blanc tercihi hiç maç kaybetmezken, bu maç ile ilk bozgununu aldı. Maçın en değerli oyuncusu Viego performansı ile Tian oldu.

Dördüncü maça PSG.Talon ve Fnatic karşılaşmasıyla devam ediyoruz. Fnatic oyuna güzel başlasa da yaptığı hatalı takım savaşları yüzünden rakibine büyük bir avantaj vererek oyunu kaybetti. PSG.Talon turnuva da iki galibiyet bir mağlubiyet ile devam ederken, Fnatic hiçbir galibiyet alamadan grupta sonunculuğunu sürdürüyor. Maçın en değerli oyuncusu yaptığı Lee Sin oyunları ile River oldu.

Beşinci maç Gen.G ve Team Liquid karşı karşıya geldi. Gen.G oyuna büyük farkla önde başlamıştı. Fakat yaptığı yanlış kule altı savaşı ile rakibini oyuna döndürmeyi başardı. Neyse ki iyi bir oyun sergileyerek oyunu kazanmayı başardılar. Gen.G bu zafer ile grup liderliğinde LNG Esports’a ortak oldu.

Günün altıncı maçı Damwon Kia ve Cloud9 arasındaydı. Cloud9, Damwon Kia’nın hamlelerine güzel cevap versede maalesef son Dünya Şampiyonu Damwon Kia’yı devirmeye yetmedi. Bu zafer ile birlikte Damwon Kia A grubunda yenilmeden lider konumunda devam ediyor. Damwon Kia oyuncusu Ghost imza şampiyonu Jhin ile maçın en değerli oyuncusu oldu.

Yedinci maç DetonatioN FocusMe ve EDward Gaming arasındaydı. DetonatioN FocusMe büyük bir tempoyla oyuna başladı fakat o tempo fazla uzun sürmedi. EDward Gaming maçı kazanmayı başardı. Maçın oyuncusu Ezreal performansıyla Viper oldu.

Günün sekizinci ve son maçı T1 ve 100 Thieves karşı karşıya geldi. T1 büyük bir farkla oyunu kazanmayı başardı. 100 Thieves oyuncusu Closer kritik anda Baronu çalsa da yine de geri dönmeleri için yeterli olmadı. T1 bu galibiyeti ile gruptan ikinci sırada yer almaya devam ediyor. Maçın en değerli oyuncusu attığı harika Kennen ultileri ile Canna oldu.

Bu sonuçlarla birlikte Ana Gruplarda 3. gün sona erdi.