League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ana Gruplar 2. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 14:56

Güne T1 ve EDward Gaming karşılaşması ile başlıyoruz. EDward Gaming neredeyse hatasız bir oyun sergileyerek kazanmayı başardı. İlk maçın en çok skor alan oyuncusu Sylas performansıyla Scout olsa da maça en çok etki eden oyuncu Jarvan seçimiyle JieJie oldu.

İkinci maç son Dünya Şampiyonu Damwon Kia ve Rogue karşılaştı. Damwon Kia zor da olsa galibiyete ulaştı. Maçın en etkili oyuncusu Ryze performansıyla Showmaker oldu.

Üçüncü maç PSG.Talon rakibi Hanwha Life Esports’u devirmeyi başardı. Maçın en değerli oyuncusu Le Blanc ile rakipleri kritik anlarda ortadan kaldıran Maple oldu.

Günün dördüncü maçı Fnatic ve Royal Never Give Up arasındaydı. Royal Never Give Up net bir oyun ile zorlanmadan maçı kazandı. Maçın en değerli oyuncusu agresif Kaisa performansı ile GALA oldu.

Beşinci maç Cloud9 ve FunPlus Phoenix karşı karşıya geldi. Maça önde başlayan ve güzel oyunlar yapan Cloud9 oldu. Fakat FunPlus Phoenix rakibin hatalarını değerlendirerek maça tutunup kazanmayı başardı. Maçın geri dönüşünde en etkili olan oyuncu ise Kennen performansıyla Nuguri oldu.

Altıncı maç 100 Thieves ve DetonatioN FocusMe karşı karşıya geldi. DetonatioN FocusMe ne kadar dirense de 100 Thieves güzel oyunuyla galibiyeti hanesine yazdırdı. Maçın oyuncusu Lucian performansıyla FBI oldu.

Yedinci maç MAD Lions ve Gen.G arasındaydı. Maçın başlarında yakın oyunlar görsekte MAD Lions yaptığı takım savaşıyla oyuna dönmeyi başardı ve galibiyeti kazandı. Maçın en değerli oyuncuları Wukong+Qiyana kombosu ile Armut ve Elyoya oldu.

Günün sekizinci ve son maçı Team Liquid ve LNG Esports arasındaydı. LNG Esports, Team Liquid’e hiçbir avantaj vermeden temiz bir şekilde oyunu kazandı. Maçın en değerli oyuncusu Le Blanc performansı ile icon oldu.

Bu sonuçlar ile birlikte Ana Grupların 2.günü sona erdi.