League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ana Gruplar 1. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 14:47

Her gruptan sadece iki takımın çıkacağı ana gruplar bugün itibariyle başladı. Güne favori iki takımın maçı ile başlıyoruz. Son dünya şampiyonu Damwon Kia ve 2019 Dünya Şampiyonu FunPlus Phoenix karşı karşıya geliyor. Son Dünya Şampiyonu Damwon Kia rakibi FunPlus Phoenix’i net bir galibiyet alarak devirmeyi başardı. Maçın en değerli oyuncusu Le Blanc performansı ile Showmaker oldu.

Günün ikinci maçı Son MSI Şampiyonu Royal Never Give Up ve Güneydoğu Asya temsilcisi PSG.Talon karşı karşıya geldi. Royal Never Give Up oldukça temiz oynayarak galibiyeti hanesine yazdırmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu yaptığı üst koridor Syndra seçimiyle Xiaohu oldu.

Üçüncü maç Hanwha Life Esports ve Fnatic karşılaştı. Fnatic maça güzel başlamışken yaptığı büyük hata sebebiyle Hanwha Life Esports net bir galibiyet aldı. Maçın en değerli oyuncusu Yasuo performansıyla Chovy oldu.

Dördüncü maça LNG Esports ve Gen.G mücadelesiyle devam ediyoruz. Oldukça yavaş geçen maçta Gen.G rakibine hiçbir avantaj vermeden kazanmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu Zoe performansıyla BDD oldu.

Beşinci maç T1 ve DetonatioN FocusMe karşı karşıya geldi. Açıkcası DetonatioN FocusMe oyunda hiçbir varlık gösteremedi ve T1 temiz bir galibiyet aldı. Maçın en değerli oyuncusu ise Talon seçimiyle mükemmel oyunlar sergileyen Oner oldu.

Altıncı maç EDward Gaming ve 100 Thieves karşılaştı. Maçı net bir üstünlükle EDward kazanmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu Lee Sin performansıyla JieJie oldu.

Yedinci maç Team Liquid ve MAD Lions arasındaydı. Team Liquid yaptığı güzel oyunlar sayesinde maçı kazanmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu Xin Zhao ile güzel baskınlar yapıp oyunu kazandıran Santorin oldu.

Günün son ve sekizinci maçı Rogue ve Cloud9 arasındaydı. Rogue net ve temiz bir galibiyet alarak seriyi kapattı. Maçın en değerli oyuncusu Lucian performansıyla Hans Sama oldu.

Böylece Ana Grupların 1. günü sona erdi.