League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ön Eleme Aşamasında 3. Gün Sona Erdi!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Editör ve Muhabir: Emre Dkeecx / Yayımlanma Saati: 14:42

Günün ilk maçı Çin temsilcisi LNG Esports ve Latin Amerika temsilcisi INFINITY karşı karşıya geldi. LNG Esports zorlanmadan maçı kazanmayı başardı. INFINITY bu mağlubiyet ile birlikte turnuvayı galibiyet alamadan kapattı. LNG Esport ise aldığı bu galibiyet ile birlikte bir üst tura doğrudan çıkmayı garantiledi. LNG Esports üst turda D grubuna yerleşti. Oyuna damga vuran oyuncu 8/0/1’lik Wukong performansıyla Ale oldu.

İkinci maç Okyanusya temsilcisi PEACE ve Brezilya temsilcisi Red Canids Kalunga karşılaştı. PEACE için maç oldukça güzel başladı ve maçı kazanmayı başardı. Bununla birlikte Okyanusya temsilcisi tekrardan beş maçlık seri olucak halinde üçüncülük için Brezilya temsilcisiyle karşı karşıya gelecek. Maça damga vuran oyuncu 7/0/10’luk Tryndamere performansıyla Tally oldu.

Üçüncü maç Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe ve Güneydoğu Asya temsilcisi Beyond Gaming karşı karşıya geldi. Japonya temsilcisi oldukça net ve dominant bir oyun ile karşılaşmayı kazandı. İki gün art arda Urgot seçimiyle göz dolduran Evi maça damga vuran oyuncu oldu.

Dördüncü maç Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 ve Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Unicorns of Love karşılaştı. Nihayet Unicorns of Love bir maç kazanmayı başardı. Maça damga vuran oyuncu 6/2/7 Camille performansıyla BOSS oldu.

Günün beşinci maçı B grubu, Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Unicorns of Love ve Güneydoğu Asya temsilcisi Beyon Gaming arasında dördüncülük maçıydı. İki takımda oldukça çekişmeli maç geçirdiği oyunda kazanan taraf Beyond Gaming oldu. Unicorns of Love turnuvaya sonuncu olarak veda etti. Beyond Gaming temsilcimiz Galatasaray Espor ile beş maçlık seri olacak şekilde üçüncülük maçına çıkacak.

Günün altıncı ve son maçı, Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe ve Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 karşı karşıya geldi. İki tarafında az çok hata yaptığı maçta kazanan taraf Japonya temsilcisi oldu. Bununla birlikte A grubunu lider bitirerek Ana gruplara doğrudan gitmeyi hak kazanan takım oldu.

Temsilcimiz Galatasaray Espor yarın Beyond Gaming ile Hanwha Life Esports’un rakibi olmak için oynayacak. Diğer tarafta Red Canids Kalunga ve PEACE , Cloud9’ın rakibi olmak için mücadele verecek.